بررسی مشکلات واحدهای صنفی تولیدی و کارآفرین شهرستان بهاباد

بررسی مشکلات واحدهای صنفی تولیدی و کارآفرین شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به منظور بررسی مشکلات واحدهای صنفی تولیدی و کارآفرین جلسه ای با حضور فرماندار، رئیس اتاق اصناف شهرستان، رؤسای اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره بیمه تأمین اجتماعی شهرستان و همچنین تعدادی از مسئولین کارگاهای تولیدی و کارآفرین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه در خصوص اصناف و کارگاههای مزاحم شهری در بهاباد گفت: باید کارگاههای مزاحم شهری به شهرک صنعتی انتقال داده شوند تا علاوه بر کاهش مسائل ترافیکی، چهره شهر زیباتر شود.

"عباس اقبال" با اشاره به اینکه بعضی از کارگاهها به این شهرک انتقال یافته اند گفت: اصناف جدید که متقاضی انتقال به این شهرک هستند نسبت به تأمین زمین مورد نیاز خود اقدام کنند و انشاا... زیرساخت های مورد نیاز آن از جمله آب، برق و سایر خدمات این شهرک نیز تأمین خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان در این جلسه با بیان اینکه کارگاه های بزرگ در بهاباد جواب نمی دهد و در سی سال گذشته هنوز کارخانه ای ایجاد نشده است گفت: باید زمین های شهرک صنعتی به کارگاه های کوچک اختصاص یابد.

"هادی وارسته" ضمن تشکر از مسئولین به ویژه فرماندار که دغدغه آنها ایجاد اشتغال در شهرستان است و برای آن برنامه ریزی می کنند گفت: در شهرستان بهاباد 14 واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند و در این کارگاهها بیش از 60 نفر فعالیت می کنند؛ این واحدهای کوچک به نوبه خود اشتغال ایجاد نموده اند و مانند یک کارخانه ای در شهرستان می باشد که باید از این طریق اشتغال ایجاد نمود.

وی مشکل اصلی واحدهای صنفی تولیدی را کم بودن نقدینگی آنها عنوان نمود و گفت: سرمایه در گردش این واحدهای تولیدی کم است و باید با حمایت از آنها سرمایه در گردش آنها را بالا ببریم.  

وارسته همچنین کمبود زمین جهت انتقال کارگاه های مزاحم شهری به شهرک صنعتی را یکی دیگر از مشکلات پیش رو عنوان نمود و گفت: باید تکلیف زمین هایی که تاکنون جهت ایجاد کارخانجات واگذار شده است مشخص شود و قطعه جدید مشخص شود تا به افراد متقاضی واگذار و به این شهرک راه یابند.

وی با بیان اینکه بیشتر واحدهایی که در این شهرک کار می کنند واحدهای صنفی محسوب می شوند تا کارگاههای صنعتی یا کارخانه گفت:  شهرک صنعتی بهاباد در جوار شهر است و جهت شهرک صنفی مناسب می باشد.  

در ادامه مسئولین کارگاههای تولیدی و کارآفرین مسائل و مشکلات خود را بیان و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.