بررسی رفع مشکل پوشش شبکه های دیجیتال در شهرستان بهاباد

بررسی رفع مشکل پوشش شبکه های دیجیتال در شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیر فرستنده‌های تلویزیونی استان یزد به منظور بررسی و رفع مشکلات پوشش شبکه‌های دیجیتال در برخی از روستاهای بخش آسفیچ به این بخش سفر و بعد از بازدید از چند روستا در‌جلسه ای با معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار و بخشدار آسفیچ، مشکل پوشش شبکه‌‌های دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و‌ هماهنگی امور عمرانی فرماندار در ابتدای این دیدار توسعه و گسترش کمیت و کیفیت برنامه های صدا و سیما را در جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمنان مهم ارزیابی نمود و خواستار اهتمام  ویژه جهت رفع مشکل پوشش شبکه‌های دیجیتال در کلیه روستاهای آسفیچ شد.

دشتی افزود: با راه اندازی شبکه دیجیتال کیفیت و کمیت برنامه‌های صدا و سیما بسیار بهبود یافته است و باید فرصتی فراهم شود تا همه مردم روستاها بتوانند از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال صدا و سیما بهره‌مند شوند.

در ادامه بخشدار آسفیچ مسائل و مشکلات پوشش دهی شبکه دیجیتال شهرستان بهاباد از جمله عدم پوشش دهی شبکه های دیجیتال در روستاهای بخش آسفیچ و نیز عدم برخورداری مردم روستاهای ییلاقی از برنامه های صدا و سیما را مطرح نمود.

باقری همچنین راه اندازی هرچه سریعتر شبکه دیجیتال در روستاهای بخش آسفیچ را خواستار شد و جهت انجام این کار مهم اعلام همکاری و مساعدت نمود.

نصب تجهیزات شبکه آنالوگ و بهره مندی مردم از پوشش این شبکه‌ها در روستای حاجی آباد ظرف یک هفته آینده، راه‌اندازی شبکه دیجیتال در تنگل بهدان حداکثر تا پایان هفته جاری، پیگیری و انجام مکاتبات لازم جهت تأمین هزینه پوشش شبکه یزد در روستای دوقله و ارتقاء شبکه‌های آنالوگ در سایر روستاها و بهره‌مندی سایر دهستان‌های بخش‌های مرکزی و آسفیچ جهت پوشش صددرصدی شبکه‌های صدا و‌سیما در سطح شهرستان از برخی مصوبات این جلسه بود.