برای ایجاد امنیت در جامعه بایستی از دوران کودکی و مدارس شروع کرد

برای ایجاد امنیت در جامعه بایستی از دوران کودکی و مدارس شروع کردبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته نیروی انتظامی و در نخستین روز از این هفته؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج با حضور فرماندار، امام جمعه، تعدادی از خانواده معزز شهدا و جمعی از مسئولان شهرستان در محل ستاد فرماندهی انتظامی بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم به تشریح برخی از مسائلی که باعث ایجاد امنیت در جامعه می شود پرداخت و گفت: برای ایجاد امنیت در جامعه بایستی از دوران کودکی و مدارس شروع کرد؛ لذا خانواده سالم و مدرسه سالم بایستی فعال شوند و اگر به هر علتی کسی تربیت لازم انسانی را فرا نگرفت؛ قطعاً نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول با چنین فردی برخورد قهری خواهند داشت.

"عباس اقبال" با اشاره به حدیث شریف "من هانت عليه نفسه فلا تامن شره" که از امام معصوم(ع) است تصریح کرد: انسان اگر عزت نفس داشته باشد و ارزش خود را بشناسد مردم از دست و زبان و قلم او در امنیت می باشند؛ ولی اگر خود را بی مقدار دانست شرور می شود و انسان شرور امنیت اجتماع را بهم خواهد زد.

 

رضایتمندی مردم باعث برقراری امنیت می شود

 

وی یکی دیگر از عوامل ایجاد امنیت را رضایتمندی مردم عنوان نمود و گفت: امنیت را مردم برقرار می کنند و اگر مردم احساس رضایت نکنند و از حکومت ناامید باشند؛ برای هر نفر هم یک نیرو بگذاریم امنیت برقرار نمی شود.

فرماندار بهاباد تأکید کرد: مسئولین باید کوشش کنند تا این رضایت را به دست آورند و اگر نتوانستیم این رضایت را بدست آرویم باید مردم را توجیه کنیم که چرا ما نتوانستیم این کار را انجام دهیم و زبان عذرخواهی داشته باشیم.

اقبال، افزود: نیروی انتظامی هم همین طور است؛ وقتی عموم مردم احساس کنند نیروی انتظامی برای آنها ارزش قائل است و از عملکرد آن رضایت داشته باشند با آنها همکاری می کنند.

فرماندار بهاباد یکی از نمونه های همکاری های مردم را بحث استفاده از کلاه ایمنی عنوان نمود و گفت: با فرهنگ سازی که صورت گرفت؛ امروز شاید بیشترین استفاده از کلاه ایمنی در سطح کشور را مردم شهرستان بهاباد انجام می دهند.

 

پایبندی مردم به ولایت مهمترین عامل اقتدار کشور است

 

وی پایبندی مردم به ولایت را مهمترین عامل اقتدار کشور عنوان نمود و گفت: وقتی مردم پایبند و پیرو ولایت باشند اتحاد بوجود می آید و وقتی مردم متحد باشند هیچ قدرت خارجی و اخلالگر داخلی نمی تواند در صفوف متحد ایشان رخنه کند و امنیت را خدشه دار نمایند.

اقبال، با تأکید بر اینکه ما باید کوشش کنیم تا این پیوند روز به روز مستحکم تر شود گفت: کسانی که می خواهند این پیوند را ضعیف کنند به ملت خدمت نمی کنند بلکه به ملت خیانت می کنند و این را بدانند که اگر امنیت از کشور برود تر و خشک باهم می سوزند.

 

کاهش 56 درصدی سرقت نسبت به شش ماهه اول سال 93

 

رئیس شورای تأمین شهرستان بهاباد با تقدیر و تشکر از تلاش های نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و قضایی شهرستان در برقراری نظم و امنیت به کاهش سرقت ها نسبت به سالهای گذشته اشاره نمود و گفت: بحمدا... سرقت ها در سال 93 نسبت به سال 92  کاهش 45 درصدی داشته است و در شش ماهه اول سال 94 نسبت به سال قبل 56 درصد کمتر شده است.

وی همچنین به افزایش کشفیات اشاره نمود و گفت: نسبت به شش ماهه اول سال گذشته در بحث کشف سلاح 76 درصد، در بحث کشف مشروبات الکلی 100 درصد و در بحث مواد قاچاق 37 درصد افزایش کشفیات داشته ایم که اینها نتیجه هماهنگی، اتحاد، همکاری، همدلی، همزبانی و تلاش شبانه روزی این دستگاهها می باشد.

اقبال، نقش روحانیون را در ایجاد امنیت مؤثر دانست و گفت: روحانیون از افرادی هستند که مردم به آنها اعتماد دارند؛ لذا همکاری و کمک آنها به مسئولین در فرهنگ سازی اجتماع می تواند امنیت روحی و روانی اجتماع را افزایش دهد.

 

امام جمعه بهاباد:

اگر علم و قدرت، با ایمان همسنخ و همرنگ شد موجب بروز قدرت در مسیر الهی می شود

 

امام جمعه بهاباد هم در این مراسم به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع نیروهای مسلح در دانشگاه نیروی دریایی نوشهر که فرمودند عناصری که باعث تشکیل دهنده نیروهای مسلح می شوند ایمان به خدا، شجاعت و علم و دانش روز است اشاره نمود و گفت: اگر یک نیروی مسلح، عشق، آگاهی و شجاعت لازم را برای بروز این قدرت داشته باشد باز کفایت نمی کند؛ چون این قدرت و مدیریت گاهی جابجا می شود و به جای یاری رساندن به مظلوم، یاری ظالم می شود.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی، تصریح کرد: اگر این علم و قدرت، با ایمان همسنخ و همرنگ شد و در حقیقت ایمان به این علم و شجاعت جهت داد؛ موجب بروز قدرت در مسیر الهی می شود و این باعث امتیاز نیروی های مسلح نظام جمهوری اسلامی می گردد.

وی با بیان اینکه نیروی مسلح نظام جمهوری اسلامی ایران حاضر است جان خود را فدا کند تا جان دیگری را نجات دهد؛ به جان باختن تعدادی از زائران خانه خدا به دست رژیم جنایتکار آل سعود در سرزمین منا اشاره کرد و گفت: دست جنایت آل سعود در این قضیه به حدی مشخص است که مسیر جمعیت و پرازدحام میلیونی را می بندد و  هیچ کمکی با اینکه قطعاً امکانات هم بوده است نمی کند و حجاج با لب تشنه از دنیا می روند.

در پایان از افسران نمونه و بازنشستگان نیروی انتظامی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.