بخش آسفیچ، الگویی از نظام برنامه ریزی برای بخش های استان می شود/ آسفیچ، منطقه ای زیبا و ظرفیت بالقوه ای برای صنعت پاک گردشگری دارد

بخش آسفیچ، الگویی از نظام برنامه ریزی برای بخش های استان می شود/ آسفیچ، منطقه ای زیبا و ظرفیت بالقوه ای برای صنعت پاک گردشگری داردبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد عصر روز چهارشنبه 14 شهریور 97  در مراسم تکریم و معارفه بخشدار آسفیچ از توابع شهرستان بهاباد، به استعدادها و ظرفیت های این بخش پرداخت و گفت: بخش آسفیچ، منطقه ای زیباست و ظرفیت های بالقوه ای در بعد گردشگری دارد که می تواند به منطقه ای موفق در این صنعت پاک تبدیل شود.

 

"محمدعلی طالبی" با اشاره به بازدید کوتاهی که از روستای آسفیچ داشت تصریح کرد: در نگاه اول شاید گفته شود بخش دور افتاده؛ امّا آسفیچ، یک روستای به تمام معنا زیبا و پر از ظرفیت هایی است که اگر به آن توجه شود می تواند یکی از هدف های گردشگری بسیار خوب، نه تنها در استان یزد حتی برای استان های همجوار از جمله کرمان باشد.

 

وی با اظهار اینکه مسافت دور از مرکز استان، یک ظرفیت هایی را با خودش می آورد گفت: گرچه از بعد گردشگری این مناطق در کنار شهر یزد وجود دارد؛ امّا در مناطق دور از مرکز استان، ظرفیت های گردشگری به خوبی خود را نشان می دهد.

 

طالبی با تأکید بر اینکه شناسنامه دار کردن روستاها، نیاز به توجه ویژه ای است گفت: توجه به بعد گردشگری و شناساندن ظرفیت های مختلف اقتصادی که در این بخش وجود دارد، لازم است.

 

وی به پیشینه بسیار خوب در روستاهای بخش آسفیچ از جمله نیروی انسانی فرهنگی اشاره نمود و از آن به عنوان یک بخش فرهنگ پرور یاد نمود و گفت: بخش آسفیچ، فرهنگ پرور باید باشد و با اتکای به این چنین ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی، می تواند مبنای برنامه ریزی آینده این بخش قرار گیرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در بخش دیگر سخنان خود باتوجه به ضرورت برنامه ریزی و حرکت بر مبنای برنامه گفت: ما شاید در استان و دیگر شهرستان ها چنین برنامه هایی را داشته باشیم؛ امّا برنامه توسعه ای که برای شهرستان تهیه می شود، خیلی قابلیت اجرا ندارد و در پیچ و خم کارهای اداری روزمره به فراموشی سپرده می شود؛ هرچه هست مربوط به مرکز شهرستان است که کمتر به نظام برنامه ریزی در خود بخش توجه شده است و این می تواند مبنای عمل بخشداری قرار گیرد تا بتواند یک برنامه مدون و خوبی را برای توسعه بخش بگذارند.

 

"محمدعلی طالبی" بر ضرورت ایجاد الگویی از نظام برنامه ریزی در بخش های استان تأکید و با اعلام آمادگی برای به تدوین این برنامه در بخش آسفیچ گفت: باتوجه به لازمه اجرایی سازی و معطوف کردن توجه دستگاه های مختلف، نسبت به اجرای این برنامه ها در بخش آسفیچ، آماده ایم با معاونت های دیگر استانداری این بحث را مطرح نماییم تا بتوانیم یک الگویی از نظام برنامه ریزی را در بخش آسفیچ پیاده نماییم؛ چون شهرستان بهاباد سابقه اجرای طرح های ویژه را دارد و بخش آسفیچ هم می تواند در بین بخش های استان پیش قدم باشد.

 

وی همچنین بر ضرورت ایجاد همگرایی، تعامل و همکاری تنگاتنگ بین همه روستاها و مناطق این بخش تأکید نمود و گفت: ما می توانیم خیلی از مسائلی که می تواند مبنای اختلاف باشد را کنار بگذاریم.

 

طالبی افزود: در خود کشور هم شرایط، شرایطی نیست که بخواهیم برای موضوعات کوچک و سطحی چه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مسائل دیگر، خودمان را مشغول و درگیری داشته باشیم؛ چه برسد به یک بخشی که به دلیل بعضی از محرومیت ها، نیازمند اتحاد و همدلی است تا بتواند تمرکز، انرژی و توان خود را برای پیشرفت و توسعه بگذارد.

 

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه بخشدار جدید آسفیچ از فرهنگیان خوشفکر و نیروی فعال شهرستان می باشد که سوابقی در بخشداری سابق بهاباد و فرمانداری دارد گفت: امیدواریم انشاا...این چنین فضایی را در بخش آسفیچ حاکم ببنیم تا با اهتمام جدی به وحدت، همگرایی و تعامل، شاهد این باشیم که یک مسیر و یک هدف برای توسعه و پیشرفت کل بخش دنبال می شود.

 

گفتنی است عصر روز چهارشنبه 14 شهریور 97 در مراسمی از خدمات چهارساله "علیرضا تیموری" در سمت بخشدار آسفیچ و "امیرحسین تیموری" در مدت هفت ماه سرپرستی این بخشداری تقدیر و تجلیل به عمل آمد و طی حکمی از سوی استاندار یزد، "محمد باقری" به عنوان بخشدار آسفیچ معرفی شد.