با پیگیری انجام شده تکلیف احداث جاده بهاباد ـ دربند مشخص شد

با پیگیری انجام شده تکلیف احداث جاده بهاباد ـ دربند مشخص شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در دیدار مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان با فرماندار بهاباد در خصوص جاده های مواصلاتی شهرستان از جمله جاده بهاباد ـ دربند و جاده بهاباد ـ بافق و آسفالت جاده های روستایی بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

فرماندار بهاباد در رابطه با پروژه جاده بهاباد ـ دربند با بیان اینکه این پروژه از سال 1386 شروع و به دلیل نداشتن اعتبار لازم مشکلاتی گریبانگیر اجرای آن شده بود گفت: اجرای زیرساخت های شهرستان بهاباد مانند جاده بهاباد - دربند موجب خروج بهاباد از بن بست بودن و تکمیل کریدور ترانزیت غرب، مرکز و جنوب کشور می شود.

 

مهندس "محمدمهدی خانی زاده " افزود: با پیگیری صورت گرفته تصمیم بر این شد جاده 105 کیلومتری بهاباد ـ دربند در سه فاز تکمیل شود.

 

وی ادامه داد: در فاز اول و دوم زیرسازی این مسیر انجام خواهد شد تا به طور موقت بازگشایی و تردد از مسیر خاکی انجام شود و در فاز سوم عملیات روسازی و آسفالت آن انجام خواهد شد.

 

فرماندار بهاباد تصریح کرد: جهت اجرای فاز اول پروژه بهاباد دربند(زیرسازی 52 کیلومتر) پیمانکار آن با برگزاری مناقصه تا یک ماه آینده مشخص خواهد شد و ان شاءالله در خردادماه امسال عملیات تجهیز کارگاه شروع و عملیات اجرایی آغاز می گردد که مطابق برنامه زمانبندی این فاز طی یکسال به پایان خواهد رسید و سپس عملیات اجرایی فاز دو شروع خواهد شد.