بازدید معاون استاندار یزد از روند پیشرفت احداث مجتمع گندله سازی بهاباد

بازدید معاون استاندار یزد از روند پیشرفت احداث مجتمع گندله سازی بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد، روز سه شنبه 7 مردادماه 99 "سيد مسعودعظيمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد به همراه "محمد زاده رحمانی" مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد و در معیت "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "سید محمود میرابوالقاسمی" رئیس شورای اسلامی شهر بهاباد از روند پیشرفت احداث مجتمع گندله سازی بهاباد بازدید نمود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد با بیان اینکه پروژه گندله سازی بهاباد یکی از طرح های استان می باشد که مشکلات و روند پیشرفت آن به صورت ماهیانه در کارگروه استان و با حضور استاندار پیگیری خواهد شد، خواستار ارائه گزارش هفتگی از روند احداث این پروژه به استان توسط فرماندار بهاباد شد.

وی توسعه جبهه کاری این پروژه را ضروری دانست و گفت: افزایش جبهه کاری، پیشرفت فیزیکی پروژه را افزایش می دهد.

"سيد مسعودعظيمی" با تقدیر و ابراز رضایت از اقدامات انجام شده گفت: هرچند مشکلاتی برای احداث این مجمع بزرگ صنعتی وجود دارد اما بحمدا... روند احداث آن براساس برنامه زمانبدی پیش می رود.

فرماندار بهاباد رفع گلوگاه موانع و مشکلات این پروژه را بسیار مؤثر دانست و تأمین ارز برای سفارش برخی تجهیزات و صدور مجوزات لازم برای اجرای پروژه و طرح های توسعه ای را از برخی مشکلات عنوان نمود.   

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: با وجود تعطیلی ها و مسائل مربوط به کرونا ویروس، این پروژه متوقف نشده و با رعایت پروتکل بهداشتی به کار خود ادامه داده و اقدامات بسیار مؤثری از جمله در بحث زیرساخت ها، سازه های فلزی و ساختمان اداری انجام شده است.

مجتمع گندله سازی بهاباد با ظرفیت 4 تن کنسانتره سنگ آهن، در کیلومتر 38 جاده بهاباد ـ چادرملو واقع می باشد که با سرمایه گذاری شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در حال احداث می باشد و پیش بینی شده تا سال 1401 به بهره برداری برسد.

گفتنی است با راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر بصورت مسقیم و ۱۵۰۰ نفر غیرمستقیم فراهم خواهد شد.