بازدید مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از برخی مراکز حرفه آموزی در بهاباد

بازدید مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از برخی مراکز حرفه آموزی در بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ "فخرالسادات خامسی" مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد به همراه "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "محمد هوشمند" معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین آموزشگاه آزاد آشپزی نارنج و ترنج بهاباد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بهاباد بازدید و در جریان مسائل، مشکلات و فعالیت های این مراکز قرار گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این بازدیدها با تأکید بر ضرورت توسعه و ترویج آموزش های فنی و مهارتی گفت: آموزش فنی و حرفه در کاهش موانع و نرخ بیکاری شهرستان بهاباد نقش مهمی ایفا می کنند.

"فخرالسادات خامسی هامانه" داشتن تولید و اشتغال پایدار را نیازمند تربیت نیروی کار ماهر دانست و گفت: آموزشگاه های آزاد بخش خصوصی بازوی توانمند برای آموزش فنی و حرفه ای است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهاباد با بیان اینکه از اول سال 97 تاکنون در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیش از 95700 نفر ساعت آموزش اجرا شده است گفت: امسال برای 523 نفر دوره های آموزشی ارائه شده که از این تعداد 295 نفر مرد و 228 نفر زن می باشند.

"سید یحیی حسینی" افزود: تاکنون آموزش هایی از جمله در رشته های تعمیرکار اتومبیل سواری درجه دو، تعمیر موتورسیکلت، برق کار ساختمان، زعفران کار، پسته کار، کابر ICDL ویژه بردارن و رشته های نازک دوزی زنانه، مانتو دوز معرق کار کاشی و سرامیک ویژه خواهران برگزار شده است.

گفتنی است در شهرستان بهاباد دو آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای خدمات تغذیه ای و دو مرکز ثابت فنی و حرفه ای برادران و خواهران می باشد.