بازدید فرماندار بهاباد از روند اجرای پروژه پخش سیلاب سد سفیدونی

بازدید فرماندار بهاباد از روند اجرای پروژه پخش سیلاب سد سفیدونیفرماندار بهاباد صبح امروز به همراه بخشدار مرکزی و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان،  از سد خاکی سفیدونی دهستان جلگه و روند اجرای پروژه پخش سیلاب این سد بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه سد سفیدونی در کنترل سیلاب بارندگی بهار امسال نقش مهمی را ایفا کرد گفت: در راستای آمادگی برای بارندگی های در پیش رو، اقداماتی برای لایروبی این سد قرار است انجام شود.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: اعتبار 10 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای پروژه پخش سیلاب سد سفیدونی در نظر گرفته شده است که هم اکنون توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در حال انجام است.

وی ادامه داد: امیدواریم با افزایش مبلغ اعتبار بتوانیم لایروبی این سد را هم انجام دهیم تا بحث آبخیزداری با لایروبی کامل سد به سرانجام و هدف خود برسد.

خانی زاده تصریح کرد: بند خاکی سپیدونی حدود 600 هزار متر مکعب گنجایش و حجم آبگیری دارد که در سالهای اخیر حدود 200 هزار متر مکعب آن از رسوب پر شده است .

گفتنی است این سد نقش مهمی در تغذیه سفرهای آب زیرزمینی و قنوات روستاهای پایین دست دهستان جلگه از توابع بخش مرکزی بهاباد دارد.