بازدید فرماندار بهاباد از روستای زریگان برای احیاء دوباره این روستا

بازدید فرماندار بهاباد از روستای زریگان برای احیاء دوباره این روستابه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ عصر روز جمعه 11 خرداد 97 فرماندار بهاباد به همراه بخشدار مرکزی و رئیس شورای شهرستان با حضور در جمع اهالی روستای زریگان، از نزدیک در جریان مشکلات این روستا قرار گرفتند.

 

در این بازدید نشستی به همین منظور تشکیل و روستائیان مشکلات خود را در زمینه بازسازی و مرمت قنات، احداث استخر ذخیره آب کشاورزی، تأمین آب شرب، راه آسفالته و برق رسانی به این روستا را با فرماندار درمیان گذاشتند و تصمیماتی برای رفع آنها اتخاذ گردید.

 

فرماندار بهاباد در این بازدید باتوجه به مشکلات مطرح شده گفت: جهت تأمین نیازهای اولیه این روستا پیگیر خواهیم بود تا برای رفع هرچه سریعتر مشکلات زیرساختی اقدامات مؤثری صورت گیرد که مرمت قنات و تأمین آب شرب سالم و بهداشتی روستا در اولویت می باشد.

 

"محمدمهدی خانی زاده" در بحث گردشگری و بوم گردی از پیگیری برای ثبت غار الماس که یکی از شگفتی های این روستا می باشد خبر داد و گفت: غار الماس یک ظرفیت منحصر به فرد و بکر منطقه است که پس از ثبت و شناسایی کامل این غار، زمینه بازدید گردشگران فراهم خواهد شد.

 

وی همچنین قلعه تاریخی این روستا را یکی از دیگر از جاذبه های گردشگری این روستا عنوان نمود و گفت: روستای زریگان مانند بسیاری از روستاهای شهرستان دارای سابقه تاریخی می باشد که از وجود قلعه بزرگ در این روستا می توان برای توسعه گردشگری شهرستان استفاده نماییم.

 

فرماندار بهاباد در ادامه از معدن سرب و روی زریگان بازدید نمود که در این بازدید مسائل کارگری، اشتغال و مشکلات این معدن مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 

روستای زریگان در فاصله 60 کیلومتری بهاباد می باشد که مسئولان و اهالی روستا در تلاش هستند تا دوباره آبادانی را به این روستا برگردانند.

 

این دومین سفر مسئولین شهرستان به روستای زریگان برای احیاء دوباره این روستا بود.