ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در بهاباد راه اندازی می شود

ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در بهاباد راه اندازی می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 97 مدیرکل ثبت احوال استان یزد با فرماندار بهاباد در ارتباط با بررسی مسائل و مشکلات حوزه ثبت احوال دیدار و گفتگو نمود.


در این دیدار احداث ساختمان مامورسرای ثبت احوال، کمبود نیرو، تأمین خودرو و تجهیزات صدور کارت ملی هوشمند بحث و تبادل نظر شد و تصمیماتی اتخاذ گردید؛ همچنین مقرر شد ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در شهرستان راه اندازی شود.


فرماندار بهاباد در این دیدار صدور کارت ملی هوشمند را یکی از خدمات شایسته سازمان ثبت احوال دانست و باتوجه به وسعت و پراکندگی روستاهای شهرستان خواستار ایجاد ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در شهرستان شد.


"محمدمهدی خانی زاده بهابادی" با اشاره به اهمیت دولت الکترونیک و تسریع در انجام امور گفت: کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است و لذا باید بسترهای لازم برای ارائه خدمات بصورت الکترونیکی فراهم شود تا در فرایند امور خلل وارد نشود.


وی تصریح کرد: با راه اندازی ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند شاهد رشد چشمگیری در ثبت درخواست های کارت ملی هوشمند در شهرستان خواهیم بود.


مهندس خانی زاده همچنین میزان رضایتمندی مراجعین اداره ثبت احوال شهرستان را خوب دانست و بر تأمین نیرو، تجهیزات و زیر ساخت های لازم جهت سرعت بخشیدن و ارتقاء کیفیت خدمات به مردم تأکید نمود.

 

صدور کارت ملی هوشمند برای بیش از 60 درصد مردم بهاباد(افراد بالای 15 سال)

دی ماه آخرین مهلت برای دریافت کارت ملی هوشمند/مردم هرچه سریعتر اقدام کنند


مدیرکل کل ثبت احوال استان یزد اصلی ترین کار ثبت احوال را احراز هویت افراد عنوان نمود گفت: در بحث یارانه ها با راستی آزمایی هایی که انجام شد 18 میلیون رکورد تکراری پیدا کردیم.


"محمدعلی مکرمی" تصریح کرد: دسترسی سریع به اطلاعات دقیق و امن در حوزه مدیریت کلان کشور امر با اهمیتی است که می تواند در توزیع عادلانه منابع و ایجاد رفاه عمومی و در موارد بسیار دیگری از آن بهره برد.


وی یکی از برنامه های مهم سازمان ثبت احوال را صادر نمودن کارت ملی هوشمند برای اشخاص بالای 15 سال دانست و گفت: جعل هویت در کارت هوشمند ملی امکان پذیر نیست و با قابلیت هایی که در آن دیده شده می تواند جایگزین بسیاری از کارت های الکترونیکی مورد استفاده افراد شود.


مکرمی به الزام داشتن کارت ملی هوشمند اشاره نمود و گفت: ارائه تمام خدمات بانکی نظیر دریافت و پرداخت وجه و افتتاح حساب تنها با کارت هوشمند ملی امکان پذیر خواهد بود.


وی در بخش دیگر سخنان خود به تشریح فعالیت های ثبت احوال شهرستان بهاباد پرداخت و گفت: تاکنون بیش از 7400 کارت ملی هوشمند معادل 60 درصد جمعیت مشمول دریافت کارت ملی هوشمند در این شهرستان، تحویل متقاضیان شده است.


مدیرکل کل ثبت احوال استان یزد با ابراز امیدواری در مورد پایان صدور کارت های ملی هوشمند تا دی ماه سال جاری همزمان با صدمین سال فعالیت ثبت احوال در کشور، از مردم خواست تا اقدام برای صدور کارت ملی هوشمند را تا روزها و ماههای پایانی به تاخیر نیاندازند.

 

کاهش پنج درصدی میزان تولد و افزایش 46 درصدی میزان وفات در شهرستان


مکرمی در خصوص آمار وقایع حیاتی شهرستان گفت: سال گذشته در شهرستان بهاباد میزان ولادت نسبت به سال 95 کاهش پنج درصدی و میزان وفات 46 درصد افزایش یافته است.


وی آمار فراوانی نام های منتخب مردم شهرستان بهاباد در سال 96 برای پسران را انتخاب اسامی "امیرعلی، محمد، محمدحسین، علیرضا، امیرحسین، حسین، ابوالفضل، علی اصغر، علی و امیرضا" و برای دختران اسامی "فاطمه، زینب، حلما، نازنین زهرا، ریحانه، زهرا، فاطمه زهرا، فاطمه ثنا و یسنا" عنوان نمود.


مدیرکل ثبت احوال استان یزد همچنین از تجهیز ثبت احوال این شهرستان به چاپگر جدید شناسنامه بزرگسال، اسکنر اسکن اثر انگشت برای سیستم کارت هوشمند ملی و تحویل یک خودروی سواری در ماه های آتی با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال از سوی ثبت احوال استان خبر داد.