اولین جلسه شورای اداری بهاباد در سال 94 برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری بهاباد در سال 94 برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه شورای اداری بهاباد در سال 94 به یاد شهید ناصر قنبریان و با حضور خانواده این شهید گرانقدر، فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تبریک حلول ماه رجب و تسلیت شهادت امام هادی(ع) و تشکر از خانواده شهید قنبریان بابت حضور در جلسه گفت: علی رغم مشکلاتی که دشمن برای کشور ما برنامه ریزی و از همه ظرفیت های خودش برای ضربه زدن به ایران استفاده کرد بحمدا... سال 93 با سربلندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به پایان رسید و دشمنان حسرت اینکه بتوانند حرکت توفنده انقلاب اسلامی را مهار کنند بر دلشان مانده است.

"عباس اقبال" ادامه داد: امروز ما در حالی در سی و ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستم که بحمدا... طنین زیبای انقلاب و انسان ساز ما لرزه بر اندام استکبار جهانی انداخته است و می بینیم که دشمن ما چگونه سراسیمه وارد شده و می خواهد این انقلاب را متوقف کند؛ اما ما اعتقاد داریم همه این حرکاتی که دشمن انجام می دهد از سر درماندگی است و اگر درمانده نبود اینطور بی مهابا دست به کارهای غیر عقلانی مانند بمباران مردم مظلوم یمن نمی زد.

 

طنین آزادی، استکبارستیزی، دفاع از مظلوم و تاختن به ظالم در بسیاری از کشورهای اسلامی به گوش می رسد.

فرماندار با بیان اینکه امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی طنین آزادی، استکبارستیزی، دفاع از مظلوم و تاختن به ظالم در بسیاری از کشورهای اسلامی به گوش می رسد و کاخ پوشالی مستکبرین به لرزه افتاده است گفت: ما اعتقاد داریم اگرچه شهید می دهیم و خانواده ها داغدار می شوند و خیلی از زیرساخت های کشورهای اسلامی مانند یمن، سوریه و عراق لطمه ببیند؛ امّا آنچه رشد خواهد کرد اسلام خواهی و طنین انقلاب اسلامی ما است.

 

تنها عامل حرکت و انگیزه ملت ما اسلام و کلمه توحید و توحید کلمه است.

اقبال ادامه داد: ما هم به عنوان کارگزاران نظام وظیفه داریم در جهت استحکام پایه های نظام اسلامی همه تلاش خود را بکار بندیم؛ پایه های نظام انقلاب ما در سایه این دو مقوله به پیروزی رسید و تداوم پیدا کرد؛ کلمه توحید و توحید کلمه؛ همه موظفیم با همدلی و همزبانی و ید واحد به سوی تحقق آرمان های بلند امام راحل و مقام معظم رهبری گام برداریم و دولت تدبیر و امید نیز در همین راستا حرکت می کند.

فرماندار با اشاره به مطالب مطرح شده توسط پدر شهید قنبریان گفت: انگیزه پدر شهید و آن چیزی که بعد از سالها خانواده شهدای ما را پابرجا نگه داشته است اسلام است؛ تنها عامل حرکت و انگیزه ملت ما اسلام و کلمه توحید و توحید کلمه است که مقام معظم رهبری مردم و دولت را بر توجه به آن دعوت کردند.

اقبال بااشاره به نامگذاری هایی که هر سال توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بیان می شود گفت: اینکه امسال را سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری می کنند رمزی دارد که ما به یاد داشته باشیم آنچه انقلاب را به اینجا رسانده است وحدت است و نباید مسائل داخلی و اختلافات سلیقه ها باعث دوری ما از یکدیگر شود.

وی با بیان اینکه مسائل کوچک و پیش پا افتاده و مسائلی که طبیعی است در یک خانواده باشد نباید باعث شود دوستان و ارادتمندان امام و انقلاب از هم دور شوند که انقلاب، دولت و ملت تضعیف خواهد شد گفت: هم دولت خودش را خدمتگزار مردم و پاسخگوی مردم می داند و با مردم همزبان و همدل هست و هم ملت باید بداند که کسانی که در خط مقدم اجرا هستند مسائل و مشکلات زیادی دارند که بایستی به آنها کمک کرد.  

فرماندار بهاباد خاطرنشان کرد: هرکدام از این فشارهایی که در طول این سالها به کشور ایران وارد شده است یکی از آنها کافی بود که انقلاب و یک حکومت را سرنگون کند؛ در مصر انقلاب آن چقدر دوام پیدا کرد؛ دشمن توانست با اختلاف انداختن بین مردم این مشکلاتی که گرفتارش شدند به وجود بیاورد.

اقبال با بیان اینکه شأن ما خدمت به مردم است گفت: پرداختن به مسایل حاشیه ای باعث می شود توان ما کم شود و از هدف خدمت به مردم منحرف شویم.  

 

امسال به عنوان سال حرکت بر روی برنامه برای شهرستان است.

فرماندار بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه ریزی در سال جدید اشاره کرد و گفت: باتوجه به تجربه ای که از سال گذشته داشتیم امسال به عنوان سال حرکت بر روی برنامه برای شهرستان است؛ هدف ما برنامه های کوتاه مدت یکساله و تا پایان دولت در حد توان و امکانات است و از مدیران ادارات توقع داریم با همت عالی در جهت تحقق برنامه ها برنامه ریزی کنند.

وی یکی از ضعف های سال گذشته را فعال نبودن کمیته برنامه ریزی عنوان نمود و گفت: امسال به طور مشخص جلسات را برنامه ریزی کردیم و براساس برنامه کمیته برنامه ریزی جلسات را تشکیل و میزان پیشرفت برنامه ها رصد خواهد شد.

 

امام جمعه بهاباد نیز در این جلسه بر توجه به تمام نکاتی که در سال قبل بوده است تأکید نمود و گفت: نقاط قوت را پیگیری و نقاط ضعف را با همتی که امسال خواهیم داشت از بین خواهیم برد و تبدیل به قوت خواهد شد.

"حجت الاسلام سیف ا... دهقانی" به ویژگی های کسانی که خدمتگزار مردم هستند اشاره نمود و گفت: یکی از ویژگی های کسانی که خدمت می کنند این است که همراه با وظیفه کاری به معنویت و ارزش ها توجه داشته باشند؛ چرا که نظام ما نظام جمهوری اسلامی است و فردی که در لباس مقدس خدمت به مردم است باید قبل از ورود به خدمت، لیاقت و لباس معنویت را داشته باشد.  

در ادامه جلسه برخی از رؤسای ادارات برنامه ها و اولویت های کاری خود را در سال 94 ارائه کردند که مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در ابتدای جلسه از خانواده شهید قنبریان توسط فرماندار تجلیل شد.