انقلاب اسلامی رؤیای آمریکا را برای چپاول و غارت ایران به باد داد

انقلاب اسلامی رؤیای آمریکا را برای چپاول و غارت ایران به باد دادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، مراسم جشن سی و هشتمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی با حضور فرماندار، دبیر ستاد دهه فجر شهرستان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در محل مسجد امام حسین(ع) بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر سی و هشتمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در زمان شاه، ایران در خدمت آمریکا بود و برای آمریکا خیلی اهمیت داشت چون بعنوان ژاندارم منطقه از منافع آمریکا در منطقه و مخصوصا در مقابل شوروی آن زمان دفاع می کرد؛ اما پیروزی انقلاب اسلامی، رؤیای آمریکا را برای چپاول و غارت ایران به باد داد.

عباس اقبال افزود: انقلابی با ایدئولوژی اسلامی در ایران ظهور کرده بود و دولت آمریکا تصمیم گرفت از همان اوایل پیرزوی انقلاب با انواع توطئه ها علیه ایران از صدور انقلاب جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی یکی از اقدامات آمریکا برای شکست انقلاب بود گفت: آمریکا وقتی دید ملت ایران در صحنه هستند و با کودتا نمی تواند کاری از پیش ببرد، صدام را بهترین گزینه برای اهداف پلیدش دانست و لذا با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز كرد.

این رزمنده دفاع مقدس خاطره ای از دوران جنگ تحمیلی بیان نمود و گفت: در سال 60 در جبهه سوسنگرد شاهد بودیم که برای ساخت سنگر گونی نداشتیم و مجور بودیم با تخریب سنگرهای بجا مانده از دشمن گونی تهیه کنیم؛ در اینطور شرایطی ما با دشمن جنگیدیم.

عباس اقبال تصریح کرد: با وجود اینکه تجهیزات بسیار کم بود اما سلاح اصلی رزمندگان ایمان و عشق به وطن برای دفاع از آرمان های انقلاب بود و در حقیقت رزمندگان با سلاح ایمان جنگیدند تا توانستیم پیروز شویم.

وی به صادر شدن انقلاب اسلامی ایران به جهان و کاهش نفوذ و قدرت آمریکا در منطقه اشاره نمود و گفت: آمریکا جهت منحرف نمودن بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، جنگ هایی در کشورها از جمله عراق، یمن و سوریه به راه انداخت و چون مردم این کشورها بیدار شده اند با استقامت آنها روبرو شد و شکست های فرواوانی خورده است.

اقبال خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران الگوی بی بدیل برای مبارزه با استکبار و سلطه است و توفتده تر از گذشته به راه خود ادامه می دهد و قطعاً پرچم این انقلاب به دست حضرت مهدی(عج) سپرده خواهد شد.

 

توجه به مناطق محروم با وجود مشکلات مالی دولت

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد در بخش دیگر سخنان خود به بیان اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان پرداخت و گفت: علیرغم مشکلات ناشی از کمبود اعتبار، پروژه های زیرساختی بسیار مهمی از جمله گازرسانی به شهرستان با اعتبار 1100 میلیارد ریال در حال انجام است.

عباس اقبال تصریح کرد: با وجود مشکلات مالی دردولت تدبیر و امید توجه خاصی به مناطق محروم به ویژه شهرستان بهاباد شده است که می توان به صدور مجوز ارتقاء مرکز بهداشتی درمانی بهاباد به بیمارستان اشاره نمود که علیرغم جمعیت کم در شهرستان مجوز آن صادر شد و بحمدا... این بیمارستان در حال تجهیز می باشد و برخی از متخصیصن بیمارستان مستقر شده اند و بیماران می توانند در این بیمارستان بستری شوند و نیازی نیست فاصله 200 کیلومتری تا مرکز استان را طی نمایند.

وی همچنین در خصوص دوبانده نمودن جاده بهاباد به بافق از سمت بهاباد گفت:  در حال حاضر باند دوم بهاباد تا پرک که حدود 25 کیلومتر است در سه فاز در حال اجرا می باشد؛ فاز گردنه اسفنگ آسفالت و مورد بهره برداری قرار گرفته است و بقیه مسیر هم انشاءا... تا پایان این دولت مورد بهره برداری قرار می گیرد.

اقبال همچنین به پروژه گندله سازی بهاباد اشاره نمود و گفت: این پروژه حدود 10 سال بود که راکد مانده بود و بحمدا... در دولت تدبیر و امید با سرمایه گذاری شرکت فولاد غدیر ایرانیان عملیات ساخت آن شروع شد و هم اکنون کار خاک برداری و تحکیم خاک آن در حال انجام است و انشاءا... با بهره بردای از آن در چهار پنج سال علاوه بر اینکه مشکل بیکاری جوانان حل خواهد شد به توسعه اقتصادی در شهرستان هم کمک خواهد نمود.

اجرای سرود، نمایش طنز، و تقدیر از نوجوانان فعال در مسجد از برنامه هایی بود که در این مراسم اجرا شد.