انقلاب اسلامی ایران استمرار دستاوردهای انبیا است

انقلاب اسلامی ایران استمرار دستاوردهای انبیا استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نشست هم اندیشی اساتید، طلاب و دانشجویان حوزه و دانشگاه بهاباد با حضور مدیر حوزه های عملیه خواهران استان، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در محل حوزه عملیه خواهران حضرت خدیجه(س) بهاباد به مناسبت دهه مبارک فجر و با موضوع گفتمان انقلاب برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این نشست به دستاوردهای بعثت انبیا به ویژه حضرت محمد مصطفی(ص) اشاره نمود و گفت: یکی از دستاوردهای انبیا، برداشتن بار سنگین گناه و غل و زنجیر بندگی غیر خدا از دست و پای انسان بود؛ انقلاب اسلامی ایران استمرار این دستاوردهای انبیا است که هم ما را از قید بنده های ضعیف خدا آزاد کرد که همان آزادی اجتماعی است و هم اینکه اگر خودمان خواسته باشیم بتوانیم از خصلت های غیر انسانی و قید و بند نفس خودمان آزاد شویم. 

عباس اقبال ادامه داد: در زمان رژیم پهلوی هم از آزادی اجتماعی و هم از آزادی معنوی جلوگیری می شد ولی امروز نظام جمهوری اسلامی زمینه ای را فراهم کرده است که انسان ها بتوانند راه درست را انتخاب کنند؛ این انقلاب جوانانی تربیت کرد که آرزوی شهید شدن دارند؛ یعنی از تمامی غل و زنجیرهای نفس رها شده اند و این در مقابل سایر دستاوردهای انقلاب بسیار ارزشمند تر است.

وی به مذاکرات هسته ای اشاره نمود و گفت: امروز به مرحله ای رسیدیم که زحمات دانشمندان، مقاومت مردم، رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دیپلماسی فعال دولت دشمن مجبور به مذاکره می شود و حق هسته ای شدن کشور ما را به رسمیت می شناسد و در مقابل خواسته ملت ایران تسلیم می شود.   

وی با بیان اینکه حتی کشورهایی که چشم و چراغ آمریکا هستند حق غنی سازی را ندارند گفت: ما دشمن را مجبور کردیم که به تحقیقات اتمی و غنی سازی هسته ای ما گردن بنهد؛ همه این موفقیت ها در مقابل آرمان و وصیت شهیدان چیزی نیست؛ امروز انسان هایی پرورش یافته اند که سرنوشت جهان را تعیین می کنند؛ در مسائل علمی و سیاسی حرف اول دنیا را ایران می زند و امریکا هرکاری بخواهد انجام دهد باید ببیند در این کره خاکی ایران موافق این کار هست یا نه؛ در غیر این صورت موفق نخواهد شد.

اقبال خاطرنشان کرد: امروز نیاز به وحدت داریم و باید بین ملت ما همدلی و همزبانی باشد؛ این همدلی است که آمریکا را کوچک کرده است و مجبور می شود در مقابل ما زانو بزند؛ همه اینها در مقابل آزادی معنوی انقلاب هیچ چیز نیست.

وی گفت: حوزه های عملیه باید منبع تغذیه آزادی منعوی باشند؛ باید با خودسازی و از طریق روحانیون و طلاب این آزادی معنوی گسترش پیدا کند در بین جوان تا هدف انقلاب و امام راحل به برکت روحانیت به منصه ظهور برسد. 

فرماندار بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات در پیش رو اشاره نمود و گفت: دشمن این انتخابات را رصد می کند و برنامه های متعددی دارد؛ در مسائل تبلیغاتی در سایت های خارجی روز به روز منتظر هستند در گوشه ای از کشور مشکلی را بزرگ نمایی کنند.

اقبال ادامه داد: انتخابات باید باعث همگرایی شود و نباید جو انتخابات و امنیت انتخابات خدشه دار شود؛ نامزدهایی که پس از طی مراحل قانونی بعنوان کاندیدا معرفی شدند مطابق مقررات حق تبلیغ دارند و هرکس که وارد مجلس شود پیروزی نظام و کشور است.

وی افزود:امروز الحمدا... همه گروه های سیاسی به یک نتیجه رسیده اند و آن حضور گسترده در پای صندوق های رأی است.

امام جمعه بهاباد هم با تأکید بر اینکه باید قدر این نظام را بدانیم گفت: همانطور که انسان نیاز به جسم، حقیقت و روح دارد به علم روز دنیا هم نیاز دارد که به برکت این انقلاب و در سایه این نظام، علم روز در کشور آمد.

حجت الاسلام دهقانی ادامه داد: رابطه علم و دین با هم به یک معنا می باشد و حوزه های علميه، نقش موثری در مشارکت بین دین و پدید آورنده علم روز که دانشگاه ها هستند دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد هم در این مراسم گفت: علم به صورت استعماری وارد کشور نشد بلکه ما علم را خودمان تولید کردیم؛ یکی از برگ های برنده ما در مذاکرات هسته ای، علوم هسته ای دانشمندان ما بود.

محمد خادمی افزود: 50 درصد از جوانان کشور دانشجو هستند و رتبه پنجم دنیا را از لحاظ دانشجو داریم و نیاز است دانشگاه های ما گسترش پیدا کنند تا تولید علم در کشور افزایش یابد.