انتخابات تبلور کامل حضور مردم است

انتخابات تبلور کامل حضور مردم استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد به دو رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و گفت: رکن نظام ما دو چیز است یکی اسلام و دیگری جمهوری و مردم؛ امام راحل به همین خاطر فرمودند جمهوری اسلامی؛ در این نظام مردم مستقمیاً بزرگان و تصمیم گیران کشور را از شورا تا رهبر را انتخاب می کنند و لذا انتخابات در حقیقت تبلور کامل حضور مردم است.

"عباس اقبال" به دو انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند اشاره نمود و گفت: برنامه های ستاد انتخابات شهرستان براساس برنامه زمان بندی پیش می رود و امکانات لازم برای انتخاباتی پرشور فراهم شده است.

وی با بیان اینکه همه ادارات چه دولتی و چه غیر دولتی موظف به همکاری در انتخابات هستند گفت: همه باید علاوه بر این همکاری، زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند. 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بهاباد بر بی طرفی در انتخابات تأکید نمود و گفت: ما به عنوان دولت، امانتدار رأی مردم هستیم و کار به این نداریم چه کسی رأی بیاورد یا نیاورد؛ مهم حضور مردم و اعتماد آنها به دست اندرکاران انتخابات است.

اقبال به نقطه قوت این نظام در برگزاری انتخابات کشور اشاره نمود و گفت: ما وظیفه داریم با اجرای دقیق قانون، زمینه انتخاباتی سالم و پرشور با مشارکت همه اقشار مردم را فراهم نماییم.

فرماندار بهاباد با تأکید بر اینکه استفاده از امکانات دولتی به هر نحوی در جهت طرفداری یا مخالفت با کاندیداها ممنوع است تصریح کرد: مسئولین ادارات باید به نحوی عمل کنند که حتی شائبه اینکه یک مسئول طرفدار یا مخالف چه کسی است ایجاد نشود؛ چرا که باعث می شود اعتبار انتخابات خدشته دار شود.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد مسائل کوچک را بزرگ کند تا ذهن مردم مخدوش شود گفت: دشمن می خواهد این نقطه قوت انقلاب اسلامی یعنی انتخابات را به نقطه ضعف تبدیل کند؛ در هیچ کشوری انتخابات به صداقت، درستی و با برنامه ریزی دقیق ایران انجام نمی شود؛ خیلی از کشورها حتی انتخابات ندارند و در بعضی ها کشورها کسی که می خواهد انتخاب شود از قبل مشخص است.