انتخابات باید در کمال امنیت، آرامش و بدون تنش برگزار شود

انتخابات باید در کمال امنیت، آرامش و بدون تنش برگزار شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان بهاباد به منظور هماهنگی لازم در برگزاری هرچه بهتر دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه برنامه های ستاد انتخابات شهرستان در راستای برگزاری دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری مطابق برنامه های زمانبندی شده پیش می رود گفت: مقدمات برگزاری انتخابات در شهرستان فراهم شده است.

"عباس اقبال" با تأکید بر رعایت اصل بی طرفی و حفظ حق الناس در انتخابات، هدف ستاد انتخابات را زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم عنوان نمود و گفت: ما به عنوان مجریان قانون تابع رأی مردم هستیم و باید با برگزاری انتخاباتی سالم و شفاف، رأی مردم که حق الناس است حفظ شود.

وی تصریح کرد: قوانین انتخابات در کشور ما آنقدر محکم است که امکان هیچگونه تقلبی وجود ندارد و اگر به مر قانون عمل کنیم مشکلی پیش نخواهد آمد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه عوامل اجرایی ستاد انتخابات موظف به اجرای قانون هستند گفت: اعضای ستاد انتخابات و کسانی که پای صندوق رأی هستند باید از قوانین و آیین نامه های انتخابات آگاهی مناسب داشته باشند و لذا باید آموزش های لازم به کلیه عوامل برگزار کننده انتخابات داده شود.

اقبال، با تأکید بر حفظ بی طرفی عوامل اجرا و نظارت اظهار داشت: بنای ما تعامل با هیأت نظارت بر انتخابات است تا این انتخابات در کمال امنیت، آرامش و بدون تنش برگزار شود.

وی با بیان اینکه انتخابات برای کشور یک فرصت است اما دشمن همواره قصد داشته انتخابات را به تهدید تبدیل کند گفت: حضور آگاهانه و گسترده مردم در انتخابات نقش اساسی و تعیین کننده ای در از بین بردن توطئه دشمنان دارد.

در ادامه جلسه رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان بهاباد با اشاره به برگزاری انتخابات بسیار خوب دوره های گذشته بر آسیب شناسی سخت افزاری و نرم افزاری شعب اخذ رأی تأکید نمود.

"اکبر غنی پور" افزود: شعب اخذ رأی باید از نظر میزان دسترسی مردم، تجهیزات و همچنین امکانات ساختمان در زمان برگزاری انتخابات مورد آسیب شناسی قرار گیرند تا انتخابات از دوره های قبل بهتر برگزار شود.

در ادامه اعضای ستاد انتخابات شهرستان دیدگاه های خود را در خصوص برگزاری هرچه بهتر انتخابات بیان نمودند.

تعیین تعداد شعب اخذ رأی و بررسی امکانات مورد نیاز این شعب از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است تعداد شعب اخذ رأی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در شهرستان بهاباد نسبت به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کمتر خواهد شد.

شایان ذکر است این انتخابات هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.