انتخابات، تبلور شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است

انتخابات، تبلور شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی استبه گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ جلسه توجیهی آموزشی عوامل شعب اخذ رأی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور فرماندار، رئیس و اعضای هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان، مسئول و دبیر ستاد انتخابات شهرستان، عوامل اجرایی و اعضای شعبه اخذ رأی در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا... برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) به یکی از شعارهای محوری مردم در طول دوران انقلاب که شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است اشاره نمود و گفت: انتخابات در حقیقت مبین و مصداق این شعار است.

عباس اقبال ادامه داد: استقلال ما این است که سرنوشت خود به دست خودمان تعیین می کنیم و مردم در پای صندوق های رأی از شوراهای روستا تا بالاترین مقام یعنی رهبر را انتخاب می کنند.

وی افزود: با کاندیدا شدن افراد واجد شرایط و اینکه مردم به هرکس بخواهند رأی می دهند و هیچکس نمی تواند آنها را مجبور کند رأی ندهند یا به دیگری رأی بدهند، مبین و تبلور آزادی است و باید قدر آن را بدانیم.

اقبال گفت: جمهوری اسلامی هم مردم در نظام اسلامی یکی از ارکان مهم هستند؛ مردمی که براساس اسلام و دستورات اسلام زندگی می کنند و رأی دادند که حکومت آنها بر اساس اسلام باشد و لذا انتخابات، تبلور شعار محوری ما در طول دوران انقلاب است.

 

رأی مردم است که اقتدار را برای کشور و نظام می آورد

 

رئیس هیئت اجرایی ستاد انتخابات شهرستان با بیان اینکه باید خدا را شکر کنیم این نعمت بزرگی که خداوند به برکت خون شهیدان و رهبری امام راحل، جمهوری اسلامی را به ما داد تا بتوانیم سرنوشت خود را تعیین کنیم گفت: شاید در کشورهایی انتخابات باشد و حتی در کشور ما در قبل از انقلاب، انتخابات ظاهری بود و فردی که قرار بود مردم آن را انتخاب کنند قبلاً مشخص شده بود.

اقبال با اشاره به انتخابات در پیش رو گفت: در هفتم اسفند در حقیقت انتخابات دو ارگان مهم مجلس خبرگان رهبری که باید رهبر را انتخاب و بر کار آن نظارت کند و مجلس شورای اسلامی هم که در رأس امور است و به گفته مقام معظم رهبری ریل گذاری کار کشور و کار دولت را انجام می دهد؛ لذا این دو انتخابات از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی تصریح کرد: مخصوصاً در وضعیت فعلی، که در حقیقت زبانه های آتش فتنه که در منطقه توسط تکفیری ها برافروخته شده است قرار داریم و بیش از گذشته کشور و نظام به اقتدار نیاز دارد و باید بیشتر از گذشته مقدر باشد؛ رأی مردم است که این اقتدار را برای کشور و نظام می آورد.

 

انتخابات توسط مردم اجرا می شود

 

فرماندار بهاباد اظهار داشت: در حقیت برگزاری انتخابات توسط مردم اجرا می شود؛ هیئت اجرایی که از بین مردم و معتمدین توسط خود مردم انتخاب شدند برگزار کننده انتخاب هستند و لذا همه باید دست به دست هم دهیم تا انتخاباتی سالم، با دقت، شفاف و به حول و قوه الهی در کمال بی طرفی و با حفظ امانت داری برگزار کنیم.

عباس اقبال با بیان اینکه ما برگزار کننده انتخابات هستیم و برای ما مهم نیست که چه کسی برنده می شود، بر توجه در انجام وظایف محوله مطابق قانون تأکید نمود و گفت: یکی از مقدمات این توجه، همین آموزش است که ما بدانیم چه کاری باید انجام دهیم و چطور انتخابات را برگزار کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده است گفت: هیچ مشکل و کمبودی در بحث ملزومات و امکانات شعب اخذ رأی در شهرستان نداریم و ان شاا... به کمک هم، انتخابات پرشوری را با دقت، شفافیت و بی طرفی برگزار کنیم.

 

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان بهاباد:

در شهرستان بهاباد بین هیئت های نظارت و اجرایی همیشه تعامل بوده و هست؛ امّا مر قانون باید رعایت شود

 

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان بهاباد هم در این جلسه گزارش مختصری از برخی فعالیت های این هیئت بیان نمود و گفت: در شهرستان بهاباد بین هیئت های نظارت و اجرایی همیشه تعامل بوده و هست؛ امّا مر قانون باید رعایت شود؛ این تعامل به معنای این نیست که مسامحه باشد.

اکبر غنی پور ادامه داد: هرکسی در انتخابات وظیفه ای دارد که باید طبق قانون انجام دهد و باتوجه به دیدگاه های مختلفی که حاکم است ممکن است اختلاف نظرهایی هم پیدا شود که سفارش شورای نگهبان اجرای قوانین و مقررارت همراه با اخلاق مداری است.

وی بر بی طرفی محض اعضای شعب اخذ رأی، هیئت نظارت و هئیت اجرایی تأکید نمود و افزود: معتمدین کاندیداها هم می تواند به عنوان نماینده نامزدها بر صحت انتخابات در شعب اخذ رأی نظارت کنند و هرگونه مشکل احتمالی را با نمایندگان فرماندار در میان بگذارند اما اگر بخواهند در اجرا و برگزاری انتخابات دخالت کنند در صورت عدم توجه به تذکر شفاهی، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد؛ امیدواریم بعد از 7 اسفند شاهد یک کارنامه قابل قبول در انتخابات باشیم.

 

دبیر ستاد انتخابات شهرستان بهاباد:

در انتخابات اعضای شعب جوانگرایی صورت گرفته است/ جوانترها در کنار افراد باتجربه کسب تجربه می نمایند

 

در ابتدای جلسه دبیر ستاد انتخابات شهرستان بهاباد ضمن خیرمقدم به حاضران، طی سخنانی اظهار داشت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه فراهم شده است و انشاا... با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رأی برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار دیارمان افزوده خواهد شد.

حسین زینلی در ادامه توضیحاتی در مورد نحوه انتخاب و چینش اعضای شعب را ارائه نمود و گفت: سعی شده است در انتخابات پیش رو جوانگرایی صورت گرفته و جوانترها در کنار افراد باتجربه حضور داشته و کسب تجربه نمایند.

وی همچنین افزود: در سطح شهرستان بهاباد 23 شعبه اخذ رأی وجود دارد که از این تعداد 13 شعبه در شهر بهاباد و بخش مرکزی و 10 شعبه در بخش آسفیچ مستقر می باشد.

زینلی در مورد دوره آموزشی اعضای شعب نیز بیان کرد: تاکنون سه دوره آموزشی برای نمایندگان فرماندار و بخشداران و یک دوره آموزشی ویژه کاربران شعب برگزار شده است.

 

مطالب مرتبط: