آمار بیماران کرونا ویروس در شهرستان بهاباد به 15 نفر افزایش یافت/ فوت دو نفر در بنستان

آمار بیماران کرونا ویروس در شهرستان بهاباد به 15 نفر افزایش یافت/ فوت دو نفر در بنستانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا امروز 15 نفر به این بیماری مبتلا شدند که متأسفانه سه نفر جان خود را از دست داده اند و حال دو نفر نیز نامساعد می باشد. 

"محمدمهدی خانی زاده" با اعلام اینکه تعداد سه نفر از این بیماران مربوط به روستای بنستان می باشد که دو نفر آنها فوت کرده اند گفت: براساس بررسی های انجام شده، به احتمال بسیار زیاد این افراد به خاطر شرکت در مراسم تشییع یکی از اهالی روستا در اسفندماه سال گذشته به کرونا مبتلا شده اند.

وی باتوجه به این آمار، وضعیت روستای بنستان را قرمز اعلام نمود و گفت: علی رغم تذکرات متعدد مبنی بر عدم‌ شرکت در برگزاری مراسم های تشییع و ترحیم، متأسفانه باز شاهد عدم رعایت این موضوع توسط بعضی افراد علی رغم تأکیدات مکرر به صاحبان عزا مبنی بر عدم حضور مردم‌ بخاطر کرونا ویروس می باشیم که پیرو آن این حوادث ناگوار اتفاق می افتد.

خانی زاده با تأکید بر اینکه از مردم می خواهم برای حفظ سلامت خود به روستاهای دهستان بنستان سفر نکنند‌ گفت: امشب نیز کل روستای بنستان توسط اکیپ‌ چادرملو، ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی افزود: این ویروس به هیچ عنوان شوخی بردار نیست و در هر تجمعی که باشد احتمال انتشار آن می باشد و مردم باید مسئولانه به زندگی خود و دیگران توجه داشته باشند که می طلبد نکات بهداشتی و پیشگیرانه را رعایت کنند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد بهترین مشارکت مردم را در خانه ماندن عنوان نمود و گفت: عدم حضور در تجمعات و قرنطینه در منزل قطع کننده زنجیره انتقال کرونا می باشد و لذا همه باید این موضوع را جدی بگیرند و در منزل بمانند؛ زیرا اگر همکاری مردم نباشد ممکن است تا چندین ماه دیگر درگیر موضوع کرونا باشیم.

خانی زاده بااشاره به تعطیلات نوروزی و روز طبیعت گفت: باتوجه به شیوع کرونا ویروس، مناطق روستایی تهدیدی برای سلامتی اهالی روستاها است و لذا از مردم درخواست می شود به روستاها سفر نکنند.

وی افزود: در این رابطه تصمیماتی برای جلوگیری از ورود مردم به روستا اجرا خواهد شد تا انشاءا... با تدابیر اندیشیده شده روزهای خوشی برای همگان رقم بخورد؛ همچنین به شوراها و دهیاران‌ نیز اعلام شده که از ورود افراد غیربومی و افراد بومی غیرساکن جلوگیری نمایند.