اقتصاد مقاومتی با مشارکت بانوان محقق می شود

اقتصاد مقاومتی با مشارکت بانوان محقق می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان بهاباد با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ، مسئولین ادارات مرتبط و رابطین بانوان ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه به حضور بانوان در صحنه های اجتماعی اشاره نمود و گفت: بانوان بعنوان نیمی از جمعیت کشور از همان اوایل انقلاب حضوری پرشور در صحنه ها داشتند.

عباس اقبال باتوجه به اینکه یکی از شرکت های تعاونی بانوان شهرستان بهاباد مقام نخست کشوری را کسب نموده است گفت: حضور بانوان شهرستان بهاباد درفعالیت های اقتصادی بسیار مورد توجه مسئولین کشوری قرار گرفت که نشان دهنده وجود پتانسیل های خوب شهرستان می باشد.

وی به راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه دائمی آثار و توانمندی های بانوان در شهرستان اشاره نمود و گفت: به منظور تشویق بانوان شهرستان و برای اینکه همیشه آثار و تولیدات بانوان شهرستان بهاباد در دسترس و دید عموم قرار گیرد لازم بود که این نمایشگاه در شهرستان ایجاد شود.

اقبال گفت: اقتصاد مقاومتی در شهرستان بهاباد با مشارکت بانوان قابل تحقق است که نشان دهنده توانایی های زیاد بانوان این شهرستان می باشد.

وی همچنین در خصوص کسب رتبه های برتر کشوری در عرصه های مختلف مطالبی را بیان نمود گفت: قطعاً بانوان خیلی مشکلات دارند که حل آنها نیازمند اعتبارات می باشد و دولت تدبیر و امید هم تاکنون در این زمینه حمایت های بسیار خوبی را از بانوان داشته است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به همدلی و همراهی مسئولین با بانوان اشاره نمود و گفت: در طول تاریخ اسلام و تمدن ایران، زنان همیشه دارای اهمیت بیشتری بودند و در تمام عرصه ها می توانند فعال باشند.

رقیه کرمانیان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای توسعه پایدار به بانوان اهمیت داده است که باید از این فرصت نهایت استفاده را نمود گفت: محرومیت هایی هم در طول تاریخ وجود داشته است و زن ها از بسیاری حقوق خود بازمانده اند که نیاز است اهتمام و حمایت بیشتری بشوند و لذا فلسفه وجودی دفتر امور بانوان، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هم این است که زن ها حمایت بیشتری بشوند تا به جایگاه واقعی خود برسند.

وی با تأکید بر توانمندسازی بانوان به اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومتی بر مصرف محصولات داخلی و صرفه جویی تأکید دارد و لذا وقتی زنان در تولیدات داخلی فعال باشند نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

در ادامه این جلسه رابطین بانوان شهرستان مسائل، مشکلات و نظرات خود را بیان نمودند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.