افتتاح پروژه گازرسانی به شش روستای دهستان جلگه با اعتبار 80 میلیارد ریال

افتتاح پروژه گازرسانی به شش روستای دهستان جلگه با اعتبار 80 میلیارد ریالبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در ششمین روز از دهه مبارک فجر98 باحضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار، "محمود زارع" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، "علی اکبر میدانشاهی" مدیرعامل شرکت گاز استان و معاونین، "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "حجت الاسلام بشکانی" امام جمعه بهاباد، معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی شهر بهاباد و جمعی از مسئولین و با استقبال حضور پرشور اهالی روستای احمدآباد در محل مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد پروژه گازرسانی به شش روستای دهستان جلگه با اعتبار 80 میلیارد ریال توسط استاندار یزد افتتاح شد.

 

استاندار یزد؛ 

علی رغم تحریم ها، پروژه هایی تکمیل شده و پروژه هایی را نیز شروع می کنیم/ خدمات گذشته و حال انقلاب برای مردم به ویژه نسل جوان انقلاب بیان شود

استاندار یزد در جمع مردم این روستا با تبریک دهه فجر به بیان خدمات انقلاب و نظام در روستاها پرداخت و گفت: اگر بخواهیم از خدمات نظام صحبت بکنیم حرف های زیادی برای گفتن هست؛ طی سال های گذشته در سفرهایی که در جمع مردم شهرستان بهاباد حضور پیدا می کردم اکثر برنامه هایی برای افتتاح و کلنگ زنی در شهرستان بهاباد بود؛ خود این حضور و بهره برداری ها نمود خدمتی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت می تواند به آن مفتخر باشد.

"محمدعلی طالبی" به وضعیت کشور در قبل و بعد از انقلاب اشاره نمود و گفت: شرایطی که در گذشته داشتیم دقیقاً قابل مقایسه است؛ نداشتن خدمات اساسی از آب و برق و خیلی از زیرساخت ها مانند راه و  خدمات بهداشتی و درمانی از جمله این موارد است که به راحتی می توان خدمات گذشته و حال انقلاب را برای مردم به ویژه نسل جوان انقلاب بیان کرد که درگذشته چه بودیم و امروز چه هستیم .

وی با اشاره به شروع ساخت و افتتاح طرحها در روستاها و شهرها استان به پروژه های گاز رسانی اشاره نمود و گفت: امروز این توانمندی را در مجموعه شرکت گازمی بینیم که منجر به توسعه شبکه گاز در سطح استان به ویژه روستاها و حتی روستاهایی که شرایط قانونی جهت برخورداری از گاز را نداشتند اجرا شده و  در حال اجرا می باشد.  

عالی ترین مقام ارشد استان یزد تصریح کرد: در همه سازمان های به نوعی مشابه اینگونه خدمات را می بینیم؛ با همه محدودیت هایی که در کشور حاکم است؛ با تحریم های ظالمانه که مشکلاتی را ایجاد نموده است؛ وقتی دراین مناسبت ها ملی به شهرستان های استان می رویم می بینیم همچنان پروژه هایی تکمیل شده و پروژه هایی را نیز شروع می کنیم.

طالبی افزود: اینها نشان می دهد انگیزه خدمت وجود دارد و با وجود همه مشکلات و موانع، همه مسئولین در صف خدمت به مردم هستند تا جریان خدمت رسانی به مردم متوقف نشود.

استاندار یزد با تشکر ویژه از مردم که در صف اول خدمت به جامعه قرار دارند گفت: مردم و خیرین مشارکت های خیلی خوبی براساس توانایی مالی خود، برای برخی از پروژه ها داشتند که لازم می دانم از نقش آفرینی همه آنها تشکر و قدردانی کنم.   

طالبی به وجود همدلی بین مسئولین در شهرستان اشاره نمود و گفت: این همدلی در شهرستان بهاباد در عالی ترین شکل وجود دارد که باید آن را قدر بدانیم و از این فرصت طلایی حداکثر استفاده را جهت توسعه و پیشرفت شهرستان داشته باشیم.

 

فرماندار بهاباد در ادامه این مراسم به تشریح برخی از پروژه های دهه فجر پرداخت و گفت: امروز در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افتتاح  41 پروژه زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، ورزشی و عمران شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر 420 میلیارد ریال در شهرستان بهاباد هستیم.

"محمدمهدی خانی زاده" گازرسانی به 6 روستای دهستان، ایستگاه CNG  بهاباد، پروژه های مخابراتی روستایی، بهسازی راه های روستایی، مجتمع آبرسانی بنستان، آبیاری کم فشار در سطح 565 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان، آسفالت جاده فرعی ایستگاه راه آهن بهاباد، تأمین روشنایی بلوار درب هنز- احمدآباد، موزه تاریخ بهاباد، پخش سیلاب و رسوب برداری سد سپیدونی و اجرای عملیات بیولوژیکی حوزه غرب و جنت بهاباد، ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را از مهمترین پروژه های عنوان نمود. 

فرماندار بهاباد به آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه زیربنایی شهرستان در دهه فجر با اعتبار 1007 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پروژه ها نقشی تأثیرگذاری در توسعه شهرستان بهاباد خواهد داشت.

پست برق 132 به 20 کیلو ولت فوق توزیع بهاباد با اعتبار 157 میلیارد ریال، گازرسانی به باقیمانده روستاهای دهستان جلگه و فاز اول دهستان بنستان با اعتبار 180 میلیارد ریال، احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بهاباد با اعتبار 600 میلیارد ریال و فاز اول کوهستان پارک بهاباد با اعتبار 70 میلیارد ریال از پروژه هایی بود که وی بیان داشت.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: تقاطع روستای پرک در محور بهاباد ـ بافق با اعتبار 160 میلیارد ریال در فرآیند برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار می باشد و انشاءا... تا پایان اسفندماه سال جاری پیمانکار این پروژه مشخص و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد هم طی سخنانی به ضریب نفوذ گازرسانی در این استان اشاره نمود و گفت: استان یزد جزء استان های سبز کشور محسوب می شود.

"علی اکبر میدانشاهی" افزود: امروز نیز در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افتتاح و شروع پروژه های شرکت گاز در سطح استان یزد شامل هفت پروژه افتتاحیه و هفت پروژه کلنگ زنی با اعتبار 1289  ریال هستیم و اینها هدیه برای صاحبان این انقلاب و نظام است.

وی به بهره برداری از گازرسانی به شش روستای دهستان جلگه اشاره نمود و گفت: اجرای هفت کیلومتر خط فلزی، اجرای 37 کیلومتر شبکه پلی اتیلن، نصب یک ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت پنج هزار متر مکعب بر ساعت و قابلیت نصب 400 انشعاب از مشخصات این پروژه می باشد.

میدانشاهی افزود: عملیات گازرسانی به باقیمانده روستاهای دهستان جلگه و فاز اول دهستان بنستان با اعتبار 180 میلیارد ریال شامل اجرای 51 کیلومتر شبکه توزیع، اجرای 25 کیلومتر خط تغذیه، نصب دو ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت پنج هزار متر مکعب بر ساعت با قابلیت نصب 900 انشعاب آغاز شد.