افتتاح خط انتقال آب به بهاباد با دستور تلفنی وزیر نیرو

افتتاح خط انتقال آب به بهاباد با دستور تلفنی وزیر نیروبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همزمان با پنجمین روز از هفته دولت طی مراسمی با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد، نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان، امام جمعه، فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها، بخشداران مرکزی و آسفیچ، معتمدین محلی و مسئولان شهرستان، خط انتقال آب به شهرستان بهاباد با دستور تلفنی وزیر نیرو، به صورت رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

"حمید چیت چیان" در این دستور تلفنی ضمن تشکر از همه مسئولین و همه کسانی که کمک و تلاش کردن این طرح انجام شود گفت: از اینکه توفیق حضور در آنجا را پیدا نکردم عذرخواهی می کنم. مردم شریف بهاباد از نعمت خوب آب انتقالی بهره ببرند.

 

خط انتقال آب به شهرستان بهاباد زیر نظر شرکت آب و فاضلاب استان یزد و با ظرفیت انتقال 30 لیتر آب در ثانیه و با لوله‌گذاری به طول 78 کیلومتر به وسیله لوله‌های چدنی داکتیل  به قطر 200 تا 300 میلی متر انجام شده است.

این خط مجهز به چهار ایستگاه پمپاژ آب و 5 باب مخزن تعدیل فشار با حجم هر یک از مخازن 200 متر مکعب است که نقش مهمی در بهبود وضعیت آب در شهرستان بهاباد ایفا می‌کند.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زمان انتقال آب به شهرستان، این خط دارای یک مخزن هزار متر مکعبی ذخیره بین راهی و یک مخزن پنج هزار متر مکعبی ذخیره در انتهای مسیر است.

از دیگر اقداماتی که در این پروژه انجام شده، انتقال خط برق 20 کیلو وات جهت تامین برق مورد نیاز خط انتقال آب به شهرستان بهاباد است.

این پروژه با هدف بهبود کیفیت آب شرب مشترکان و جبران کمبود آب شرب بهاباد با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال اجرایی شد.