اطلاعیه شماره(7) ستاد مدیریت بحران شهرستان بهاباد

اطلاعیه شماره(7) ستاد مدیریت بحران شهرستان بهاباد قابل توجه اهالی محترم شهرستان بهاباد

 به دنبال سیل اخیر، جاده بهاباد - بافق (مسیر سه‌چاهون) به علت مرمت جاده برای مدت حداکثر یک هفته مسدود می‌باشد.

 

علت مسدود بودن این جاده تخریب قسمت‌هایی از شانه خاکی براثر سیل و شکستگی آسفالت می‌باشد که به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه‌ و حفظ جان مسافران، این جاده فعلا مسدود می‌باشد.

عملیات اجرایی شانه‌سازی، مرمت جاده و آسفالت آن از فردا توسط معدن سه چاهون آغاز و حداکثر در مدت زمان یک هفته اتمام  و جاده بازگشایی خواهد شد.

مسدود شدن‌ بخشی از جاده بهاباد - بافق (حدفاصل بویی‌آباد تا پرک)

در مورد آن قسمت از مسیر بهاباد بافق که توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مسدود شده است به اطلاع می‌رساند که در ساعات پایانی  وقوع سیل، دو حلقه چاه مربوط به یک قنات قدیمی که در شانه جاده و در مجاورت آسفالت آن  است، به علت حرکت آب از بالادست دچار نشست عمیقی شده است  و حرکت نشست به سمت آسفالت می‌‌باشد و تردد از این مسیر می‌تواند عواقب ناگواری در بر داشته باشد. لذا این قسمت از مسیر که در حدفاصل محور بویی‌آباد تا روستای پرک می‌باشد، توسط اداره راهداری مسدود گردیده و تردد از پیچ پرک به سمت کوشک انجام می‌شود.

در مجموع به علت بازسازی و مرمت جاده سه چاهون ناشی از سیل اخیر و جهت حفظ ایمنی سفر و جان  مسافران، سفر از بهاباد به بافق و یزد و بالعکس به طور موقت  فقط از مسیر پیچ پرک و کوشک انجام خواهد شد و حداکثر تا یک هفته آینده جاده بهاباد - سه چاهون بازگشایی و تردد صورت می پذیرد.

روابط عمومی فرمانداری بهاباد

98/1/26