اشتغال، راه، کشاورزی و میراث فرهنگی اولویت های بهاباد در سال 95

اشتغال، راه، کشاورزی و میراث فرهنگی اولویت های بهاباد در سال 95به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ ششمین جلسه انجمن رشد و توسعه شهرستان بهاباد با حضور پروفسور محمدعلی اخوان بهابادی رئیس انجمن، فرماندار بهاباد، امام جمعه، جمعی از نخبگان و بهابادی های مقیم تهران و شهرستان ها و تعدای از مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات هنرستان کار و دانش الزهرا(س) بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه اقدامات انجام شده در سال 94 را تشریح نمود و گفت: در سال 94 سه محور عمده برای شهرستان مشخص شد تا در این محورها کارها انجام شود که عبارتند از تعامل، رایزنی، پیگیری و برنامه محوری که در سال 95 هم این سه موضوع در رأس اقدامات فرمانداری است.

عباس اقبال ادامه داد: در رابطه با کارهای عمومی که وظیفه نهادهای شهرستان است، پیگیری و نظارت شد تا اولاً امور مردم به خوبی انجام گیرد و ثانیاً نظارت شد که کار به بهترین نحو انجام شود؛ بحمدا... با استفاده از مشارکت و همکاری مردم و دستگاه های ذیربط در استان و شهرستان، کارها مطابق برنامه پیش رفت؛ از جمله بحث گازرسانی به شهرستان، تأسیس بیمارستان 38 تختخوابی و انتقال آب به بهاباد که با تلاش و پیگیری های انجام شده این اقدامات به ثمر نشست و جا دارد از استاندار محترم و معاونین ایشان، مدیران کل دستگاههای دولتی و مسئولین شهرستان تشکر کنیم.

 

شروع عملیات اجرایی گازرسانی به بهاباد

 

فرماندار در خصوص گازرسانی به شهرستان بهاباد گفت: با تعامل و همکاری که بین مسئولین شهرستان، امام جمعه، شورای اسلامی شهر و نماینده مجلس داشتیم مسئله گاز رسانی به این شهرستان خوشبختانه در سفر ریاست محترم جمهوری به استان یزد به دستور ایشان و با حضور مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، عملیات اجرایی این پروژه شروع شد و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

 

ارتقاء مرکز بهداشتی درمانی بهاباد به بیمارستان

 

اقبال با بیان اینکه بحث بیمارستان در بهاباد، بیش از 20 سال است که در حال پیگیری است گفت: براساس درخواستی که به استاندار محترم دادم، ایشان در سفر وزیر محترم بهداشت به یزد موضوع را پیگیری نمودند و بحمدا... با بیمارستان 38 تختخوابی بهاباد موافقت شد تا مرکز بهداشتی درمانی به بیمارستان ارتقاء یابد؛ این خواسته مردم در سفر رییس جمهور به استان یزد و با حضور نماینده ویژه رییس جمهور افتتاح شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیماران در این بیمارستان با سه پزشک متخصص در بخش های زنان و زایمان، اطفال و داخلی، ویزیت و بستری می شوند.

عباس اقبال با بیان اینکه مسئولین حتی دهیاران روستاها می توانند با همکاری و تعامل با مسئولین استانی و کشوری مشکلات را حل کنند گفت: مشکلات را می شود با تعامل، پیگیری و رایزنی و با حضور در دفتر مدیران استان و کشور حل نمود.

 

وی در ادامه سخنان خود از استقبال بی نظیر مردم از سفر نماینده ویژه رییس جمهور به شهرستان و همچنین شرکت مردم در مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به شهرستان بهاباد تقدیر و تشکر نمود.

 

اشتغال، راه، کشاورزی و میراث فرهنگی اولویت و برنامه های سال 95

 

عباس اقبال اولویت و برنامه های سال 95 این انجمن را بحث اشتغال، راه، کشاورزی و میراث فرهنگی عنوان نمود و افزود: در سال 95 باید بر روی این محورهای اصلی کار شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بهاباد هنوز مشکلات زیادی دارد گفت: در بسیاری از موارد مشکل اساسی داریم که باید حل شود تا از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد به مشکلات روستاها اشاره نمود و گفت: در روستاهای ما مشکلات زیادی وجود دارد و می توان گفت: 80 درصد روستاهای ما با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند که حتی در بعضی از این روستاها لوله کشی آب هم وجود ندارد که باعث می شود مشکلات عدیده ای برای مردم بوجود بیاورد.  

 

برگزاری کنگره بین المللی علامه ملاعبدا... بهابادی

 

فرماندار بهاباد در بحث فرهنگی با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد زادگاه علامه ملاعبدا... بهابادی است گفت: در حال بررسی، پیگیری و تدارکات برگزاری کنگره بین المللی علامه ملاعبدا... بهابادی هستیم؛ زیرا ملاعبدا... بهابادی عالم وارسته ای بود که مقام معظم رهبری در سفر به استان یزد از عظمت علمی و سیاسی ایشان تجلیل کردند و ما باید بیش از پیش ایشان را به جامعه معرفی کنیم.

عباس اقبال تصریح کرد: با توجه به پتانسیلی که منطقه بهاباد با وجود علامه ملاعبدا... بهابادی دارد می توانیم کنگره بین المللی ملاعبدا... بهابادی را در شهرستان بهاباد برگزار کنیم و این کار همت مسئولین را می طلبد و باید در این زمینه همکاری کنند.

وی به بحث پژوهش و اقدامات دانش بنیان در شهرستان بهاباد اشاره نمود و گفت: شما که بحمدا... در سطح کشور از جایگاه بسیار خوبی مخصوصاً در بحث علمی برخوردار هستید می توانید مسائل و معضلات شهرستان بهاباد را بررسی و با ارائه راهکارهای علمی، مسئولین را راهنمایی نمایید.

 

آغاز ساخت کارخانه گندله سازی بهاباد در سال 95

 

فرماندار بهاباد در خصوص ساخت کارخانه گندله سازی بهاباد گفت: با پیگیری های که انجام شده است امیدواریم کار ساخت کارخانه گندله سازی بهاباد در دولت تدبیر و امید و در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" شروع شود تا احداث این کارخانه باعث ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه شود.

در ادامه این نشست در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

 

تشکیل هشت کارگروه سلامت، بهداشت و درمان- عمران، شهرسازی و حمل و نقل- تولید، اشتغال و سرمایه گذاری - کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - آموزش، پژوهش و فناوری - میراث فرهنگی،گردشگری و امور هنری- امور فرهنگی، خانواده، ورزشی و جوانان- عمومی(مواردی که در کارگروه های بالا نیامده) و همچنین ارجاع نیازهای شهرستان توسط مسئولین شهرستان به دبیرخانه انجمن جهت بحث و بررسی در کارگروه ها و ارائه نتایج آن به مسئولین از مهمترین مصوبات این نشست بود.

گفتنی است در این نشست از زحمات حجت الاسلام علی اکبر بشکانی به خاطر پژوهش و تحقیق درباره علامه ملاعبدا... بهابادی و همچنین از زحمات مهندس محمد پورفخری با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.