آسفیچ منطقه‌ای برای صادرات محصولات گلخانه‌ای/ آسفیچ قطب تولیدات گلخانه‌ای می‌شود؟

آسفیچ منطقه‌ای برای صادرات محصولات گلخانه‌ای/ آسفیچ قطب تولیدات گلخانه‌ای می‌شود؟به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در جلسه‌ای که با صبح امروز نهم خرداد98 حضور فرماندار بهاباد، بخشدار آسفیچ، رؤسای ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و جمعی از کشاورزان بخش آسفیچ و بازرگانان روسی در محل فرمانداری برگزار شد در خصوص سرمایه گذاری کشاورزان برای کشت های گلخانه ای و خرید تضمینی محصولات مانند خیار سبز و گوجه جهت صادرات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

فرماندار بهاباد با بیان اینکه آسفیچ دارای آب فراوان و زمین کشاورزی حاصلخیز است بر لزوم استفاده از این پتانسیل در کشت گلخانه ای تأکید نمود تا آسفیچ به قطب تولیدات گلخانه ای تبدیل شود.

"محمدمهدی خانی‌زاده" با اشاره به حضور بازرگانان روسی در شهرستان ضمن حمایت از کشت گلخانه ای گفت: بازار این محصولات تضمین شده است و فرصتی منحصر به فرد برای سرمایه گذاری در آسفیچ است که منجر به رونق تولید در بخش کشاورزی می شود.

وی خطاب به کشاورزان خواستار پیگیری برای اخذ مجوز تولیدات گلخانه ای شد و گفت: دولت در این رابطه از متقاضیان سرمایه گذاری برای توسعه، تجهیز و کشت محصولات گلخانه ای با اعطای تسهیلات حمایت می کند.

‌خانی زاده افزود: سرمایه گذاری که فقط از طریق تسهیلات بخواهد کاری انجام دهد سرمایه گذار نیست و لذا باید حداقل آورده ای داشته باشد تا بتواند کاری انجام دهد.

وی با بیان اینکه خاک و آب بهاباد دارای ویژگی خاصی است که باعث افزایش کیفیت و ماندگاری محصولات می شود گفت: امروز باحضور بازرگانان خارجی باید از این فرصت استفاده نمود تا با مشارکت جدی کشاورزان از این ویژگی شهرستان استفاده شود.

در این جلسه تفاهم نامه ای منعقد گردید که جهت کشت گلخانه ای، بذر گوجه و خیارسبز از طرف روسی به صورت رایگان در اختیار کشاورز قرار گیرد و محصولات تولید شده به صورت تضمینی از کشاورز خریداری و به روسیه صادر گردد.