استفاده مطلوب از پتانسیل های شهرستان باید همراه با حفظ محیط زیست باشد

استفاده مطلوب از پتانسیل های شهرستان باید همراه با حفظ محیط زیست باشدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در دیدار مدیرکل محیط زیست استان با فرمانداربهاباد مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان و اداره محیط زیست بهاباد مورد بررسی قرار گرفت.

 

فرماندار بهاباد در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید قنبری زاده رئیس فقید اداره محیط زیست شهرستان با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست امری ضروری است گفت: بهره مندی و استفاده مطلوب از پتانسیل های شهرستان باید همراه با حفظ محیط زیست باشد.

 

"عباس اقبال" با تأکید بر اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی گفت: استقرار و بهره برداری از واحدهای صنعتی در شهرستان نظارت محیط زیست را می طلبد تا در آینده با مشکلاتی در زمینه آلودگی های زیست محیطی مواجه نشویم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان بهاباد زیستگاه یوزپلنگ آسیایی می باشد خواستار توجه بیشتر به این منطقه به عنوان پناهگاه حیات وحش برای حفظ اینگونه از جانوران کمیاب شد.

 

اقبال تصریح کرد: توسط دوربین های تله ای که در مناطق حفاظت شده شهرستان با همکاری فرمانداری نصب شد از دو قلاده یوزپلنگ آسیایی فیلمبرداری شده است.

 

مدیرکل محیط زیست استان:

آلایندی کارخانه کیمیادارن کویر تا پایان سال جاری رفع می شود

مدیرکل محیط زیست استان یزد با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست از اولویت های دولت می باشد به آلودگی های زیست محیطی در دیگر استان های کشور از جمله اهواز اشاره نمود و گفت: برخی از آلودگی های استان یزد به علت کویری بودن منطقه است که طبیعی می باشد.

 

"سید حسین سادات موسوی" به آلودگی ایجاد شده توسط برخی از واحدهای صنعتی استان اشاره نمود و گفت: برخی از صنایع بیش از حد نیاز در استان مستقر شده است که بنا بر این است برای ایجاد برخی صنایع از جمله فولاد، کاشی و مواردی که آلودگی های زیادی تولید می کنند مجوزی صادر نشود.

 

وی با بیان اینکه کاهش آلودگی های زیست محیطی نیاز به وفاق و همدلی دارد و درحد توان برای رفع آن اقدام می کنیم گفت: هرکدام از صنایع که به سلامت و بهداشت مردم توجه نداشته باشند با احترام برخورد خواهد شد تا تمهیدات لازم را برای رفع آلودگی و نواقص انجام دهند.  

 

سادات موسوی به آلودگی کارخانه کیمیادارن کویر شهرستان بهاباد اشاره نمود و گفت: برای رفع این مشکل، با قاطعیت و تعامل جناب آقای اقبال قراردادی تنظیم شد که طرح های توسعه این کارخانه باید همراه با رفع مشکل آلایندگی باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: با اقداماتی که تاکنون انجام شده است تلاش می کنیم تا پایان سال، آلایندی این کارخانه مرتفع و مردم نتیجه ملموس را شاهد باشند.

 

 

در ادامه مباحثی از جمله میزان اعتبارات مربوط به حوزه حفاظت محیط زیست شهرستان، وضعیت احداث پاسگاه محیط بانی منطقه حفاظت شده کم کی بهاباد، ساختمان در حال احداث محیط زیست بهاباد، تأمین خودرو، تجهیزات و نیروی انسانی محیط زیست شهرستان مطرح و تصمیماتی برای مسائل مطرح شده اتخاذ گردید.

 

گفتنی است در پایان این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید قنبری زاده رئیس فقید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهاباد، شریعتی بعنوان سرپرست این اداره معرفی شد.