به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از اداره كل روابط عمومی استانداری یزد، " سید محمد میرمحمدی" عصر دوشنبه 20 بهمن ماه در پایان بازدید یك روزه از شهر بهاباد و بخش آسفیج، در گفتگو با واحد مركزی خبر گفت: امروز در خدمت مردم شریف ،عزیز و متدین شهرستان بهاباد بودیم و از مناطق مختلف روستاها و بخشها بازدید داشتیم و در جلسه شورای اداری شهرستان هم شركت كردیم و با مسائل شهرستان آشنایی بیشتری پیدا نمودیم و با توجه به ظرفیتها و پتانسیلها و استعدادهایی كه منطقه دارد و با توجه به برنامه هایی كه مدنظر بود قرار بر این شد كه مسئولین شهرستان طرحها و برنامه های مورد نظرشان را پیشنهاد دهند تا حسب شرایط و اولویت بندی آنها پیگیری شود.

استاندار یزد ادامه داد: از بخش آسفیج و بعضی از مناطق روستایی از جمله بنستان و وحدت آباد هم بازدید بعمل آوردیم و طرحهایی از جمله بحث تفرجگاه احداث شده برای تفریح مردم در بنستان كه در حال توسعه است و .فضای مناسبی را ایجاد میكند دیدن نمودیم.

وی افزود: در مجموع طرحهایی در دهه فجر در شهرستان بهاباد با اعتباری بالغ بر ده میلیاردتومان به مرحله افتتاح رسیده كه یكی از آنها ورزشگاه سید الشهداء بخش آسفیج و دیگری ایستگاه فرستنده دیجیتال این بخش بود .

میرمحمدی در پایان تاكید كرد: مشاركت و علاقمندی مردم موجب می شود تا این همدلی و هم افزایی ، زمینه های سرمایه گذاری را در شهرستان اضافه كند و اطمینان دارم كه بحث رفع مشكلات گاز و آب و بحث استقرار صنعت گندله سازی و مواردی كه در ارتباط با راهها بود و دیگر برنامه هایی كه در دست تدارك داریم ، با همت و كمك و مشاركت مردم و تلاش مسئولین انجام پذیر خواهد بود.

گفتنی است در این بازدید یك روزه، استاندار یزد ابتدا در ورودی شهر بهاباد از مراحل احداث فاز یك دوبانده كردن جاده بهاباد – بافق دیدن نمود و سپس از ساختمان در دست احداث مجتمع آموزش عالی این شهر بازدید كرد.

وی آنگاه با حضور در گلزار شهدای بهاباد به مقام شامخ این عزیزان با نثار گل و قرائت فاتحه ادای احترام كرد و برای دیدار با امام جمعه بهاباد به دفتر ایشان رفت.

استاندار یزد آنگاه از مركز بهداشتی و درمانی بهاباد بازدید كرد و با پرسنل این بخش به گفتگو پرداخت و با حضور در واحد دیالیز این مركز، از بیماران حاضر عیادت نمود.

میرمحمدی سپس از حوزه علمیه خواهران بهاباد بازدید كرد و با خواهران طلبه حاضر در این حوزه به گفتگو پرداخت.
بازدید از موزه علوم طبیعی، شركت در شورای اداری بهاباد و بازدید از شركت تعاونی بخش خصوصی در زمینه تولید فراورده های لبنی از دیگر برنامه های استاندار یزد بود.

وی آنگاه در جمع مردم روستای آسفیج و در مسحد جامع این روستا نماز ظهر و عضر را به جای آورد و آنگاه در سخنانی، ضمن تشكر از استقبال و میهمان نوازی اهالی این روستا، اطمینان داد كه استان تمامی حمایتهای قانونی را از سرمایه گذاری در این بخش و اشتغالزایی انجام خواهد داد.

افتتاح سالن ورزشی ، فاز دو برقرسانی و افتتاح فرستنده دیجیتال این روستا و همچنین بازدید از طرح تفریحی روستای بنستان و احیاء آسیاب آبی آن و افتتاح فازهای اول دو راه دسترسی روستایی در بخش آسفیج از جمله دیگر برنامه های استاندار یزد در سفر یك روزه به بهاباد بود.