ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان شهرستان بهاباد با کمک خیرین

ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان شهرستان بهاباد با کمک خیرینبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان بهاباد صبح امروز شنبه 12 مردادماه 98 باحضور فرماندار بهاباد، امام جمعه، رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضای مجمع و جمعی از خیرین شهرستان با محوریت مساعدت مالی و راه اندازی مؤسسه خیریه بیمارستان حکیم بهابادی در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه با مشارکت خیرین و نیک اندیشان مبلغ 10 میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی برای ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان شهرستان اهداء شد. 

 

فرماندار بهاباد با اشاره به اقداماتی که در حوزه سلامت شهرستان انجام شده است، حضور مؤسسات خیریه در کنار دولت را جهت کمک به ارتقاء سلامت در شهرستان بسیار مهم دانست و گفت: به تبع مشکلات اقتصادی در کشور، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دارای بدهی و درگیر مشکلاتی در این زمینه است که استفاده از مشارکت مردمی و جذب کمک های خیرین ضروری است تا بتوانیم باتوجه به کارهایی که در پیش رو داریم وضعیت بیمارستان بهاباد را ارتقاء دهیم.

"محمدمهدی خانی زاده" پروژه راکد کلینیک تخصصی بیمارستان، راه اندازی سیستم اکسیژن ساز و UPS، کلینیک دیابت و مرکز جامع سلامت را از برخی پروژه هایی مهم و ضروری برشمرد که نیازمند کمک خیرین است.

خانی زاده باتوجه به اخذ مجوز بیمارستان و زمان بر بودن احداث ساختمان بیمارستان گفت: حضور متخصصان در بیمارستان بهاباد نیازمند فضا می باشد که باید برای توسعه این فضای کنونی اقدامی مؤثر با مشارکت خیرین صورت بگیرد.

وی با اشاره به کمک های دولت برای توسعه زیرساخت های بهداشت شهرستان گفت: علی رغم مشکلات مالی دولت مبالغی برای احداث کلینیک تخصصی، راه اندازی مرکز جامع سلامت به این شهرستان اختصاص یافته است که بار بزرگی از دوش شهرستان برداشته خواهد شد.

فرماندار بهاباد در ادامه به اساسنامه مؤسسه خیریه بیمارستان حکیم بهابادی پرداخت و پس از بحث و تبادل نظر، اعضای پیشنهادی برای تشکیل این مؤسسه مطرح شد.

 

امام جمعه بهاباد در سخنانی به اهمیت وقف در اسلام و میراث های خیریه پرداخت و گفت: ترویج نیکوکاری در حوزه سلامت، سلامتی یک جامعه سالم را تضمین می کند.

"حجة الاسلام و المسلمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی" با بیان اینکه عقل سالم در بدن سالم است گفت: ما محتاج یکسری مسائل کلیدی هستیم که یکی از آنها بحث بیمار و بیمارستان است که با جان مردم در ارتباط است و لذا بزرگترین کار فرهنگی که باید صورت بگیرد برای جذب کمک های خیرین در حوزه سلامت باشد.

وی در این رابطه با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد منطقه ای محروم و فاصله زیادی تا مرکز استان دارد انجام این کار در شهرستان را ضروری دانست و گفت: هرکس در حد وسع خود هر چند مبالغ ناچیز می تواند باعث جلب کمک های بزرگتر شود.

وی باتوجه در پیش رو بودن عید قربان و اینکه ذبح حیوان یک فرهنگ و از دستورات دینی است که باید انجام شود گفت: خانواده های متوفی می تواند با کاهش هزینه نوع حیوانی که ذبح می کنند، مبلغ مازاد را جهت خرید تجهیزات درمانی  به بیمارستان اهدا نمایند تا انشاءالله باقیات الصالحاتی برای رفتگان شان باشد.

 

سرپرست بیمارستان حکیم بهابادی در ابتدای جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت بیمارستان و کمبودها و تجهیزاتی که توسط خیرین خریداری شده بود ارائه نمود و گفت: درآمد های بیمارستان فقط کفاف حقوق پرسنل را می دهد و تهیه امکانات و تجهیزات نیاز به کمک خیرین بزرگوار دارد که تاکنون کمک های خوبی شده و باعث گردید این بیمارستان شکل بگیرد.

"سحر عامل شهباز" در بخش دیگر سخنان خود گفت: با پیگیری هایی که انجام شده توانستیم برای رفع اساسی تأمین نیروی متخصص برای بیمارستان از جمله متخصص قلب، رادیولوژی، بی هوشی، داخلی، جراحی و زنان و زایمان را در دفترچه امتحان دستیاری به اسم بهاباد وارد کنیم تا با تعهد 12 ساله در شهرستان خدمت کنند؛ انشاءالله تا چهار سال آینده در زمینه حضور متخصصین خیال شهرستان از این بابت راحت می شود و این مشکل به طور کامل حل خواهد شد.