اربعین موجب اتحاد دو ملت ایران و عراق شده است/ شهرستان بهاباد یک موکب برای پذیرایی از زائران در کربلا برپا می کند

اربعین موجب اتحاد دو ملت ایران و عراق شده است/ شهرستان بهاباد یک موکب برای پذیرایی از زائران در کربلا برپا می کندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ سومین جلسه ستاد هماهنگی پیاده روی اربعین حسینی(ع) شهرستان بهاباد صبح امروز شنبه 21 مهر97 با ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور بخشدار مرکزی، مسئولین کمیته های ستاد و برخی از مسئولین کاروان ها در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد در این جلسه با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در پیاده روی اربعین حسینی(ع) بزرگترین اجتماع میلیونی و خودجوش مسلمانان جهان است گفت: اربعین موجب اتحاد دو ملت ایران و عراق شده است.

"محمد هوشمند" با اظهار اینکه دشمنی دشمنان با مسلمانان هیچ گاه تمامی ندارد و همیشه در تلاش هستند تا نقاط قوت را به نقاط ضعف تبدیل کنند، گفت: باید در مقابل دشمن بیدار بود و طوری برنامه ریزی شود تا ضمن دوری از مسائل حاشیه ای، مراسم اربعین امسال به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی بر ضرورت اتحاد و انسجام در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین به ویژه اعزام به صورت کاروانی تأکید نمود. هوشمند افزود: دولت با ارائه تسهیلات به ویژه در کاهش هزینه ویزای اربعین حسینی(ع) حرکت شایسته ای برای تقویت این حرکت مردمی انجام داده است.

معاون فرماندار همچنین از تصمیم این شهرستان برای راه اندازی موکب اربعین در عراق خبر داد و گفت: امسال در نظر داریم با برپایی یک موکب، پذیرای زائران اربعین حضرت اباعبدا... الحسین(ع) در عراق باشیم؛ از این رو باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود تا به شکل خوب انجام شود.

گفتنی است در این جلسه مسئولین کمیته ها به ارائه گزارشی از تشکیل جلسات کمیته های مربوطه و اقدمات صورت گرفته بیان نمودند.