ارائه گزارش عملکرد توسط فرماندار بهاباد در مراسم نماز جمعه

ارائه گزارش عملکرد توسط فرماندار بهاباد در مراسم نماز جمعهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در مراسم نماز جمعه بهاباد و در جمع نمازگزاران، گزارش مختصری از عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان بهاباد ارائه نمود.

فرماندار بهاباد در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن ایام ا... دهه فجر به برجام اشاره نمود و گفت: دهه فجر امسال، با به فرجام رسیدن برجام و اینکه قدرت های استکباری که روزی می خواستند پیچ و مهره های هسته ای ما را باز کند پذیرفتند ما هم جزء کشورهای هسته ای دنیا باشیم، بسیار زیباتر و شیرین تر از سال های قبل است.

وی سپس فعالیت های صورت گرفته در سطح شهرستان را در 11 محور بیان نمود.

 

عمران شهری و روستایی

 

عباس اقبال گفت: در بحث عمران شهری و روستایی کارهای بسیار زیادی در دولت تدبیر و امید انجام شده است مخصوصاً در بحث آسفالت روستاها و شهر بهاباد نسبت به دوران گذشته سابقه نداشته است.

وی افزود: در دهه فجر خیابان 22 بهمن بهاباد به بهره برداری می رسد و باعث کاهش ترافیک خیان اصلی می شود؛ میدان شهدا هم تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود؛ کمربندی بهاباد تا میدان امام علی(ع) انجام شده و بقیه آن هم در آینده اجرا خواهد شد.

اقبال ادامه داد: سال گذشته کوچه های شهر بهاباد با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان توسط شهرداری آسفالت شده است؛ اکثر روستاها هم علیرغم همه خدمات بسیار خوبی که در کشور شده است بازهم بعضی از روستا را داشتیم که یک متر آسفالت نداشته اند که در سال جاری کوچه های اکثر روستاهای شهرستان آسفالت شدند.

 

راه روستایی

 

وی افزود: در رابطه با راه روستایی، در حالی که دولت از نظر مالی کاملاً در مضیقه است هم از لحاظ ارزان بودن نفت و هم از لحاظ تحریم هایی که وجود دارد؛ با همکاری و همت دهیاران، شهرداری، ادارات، مدیران کل، فرمانداری، امام جمعه و شورا کارهای بسیار ازشمندی انجام شده است؛ در سال گذشته تنگل فودیج و تنگل دو قله آسفالت شد و تا آخر تیرماه سال 95 تنگل بهدان هم آسفالت آن شروع می شود.

 

دوبانده نمودن جاده بهاباد بافق

 

فرماندار بهاباد در خصوص دوبانده نمودن جاده بهاباد بافق گفت: در 10 سال گذشته در 20 کیلومتر بهاباد تا روستای پرک 24 نفر کشته شدند که به خاطر سرعت زیاد، عرض کم جاده و شیب زیاد بود؛ فاز اول این پروژه را از پرک تا اسفنگ شروع کردیم که هم اکنون عملیات ترانشه برداری گردنه اسفنگ در حال انجام است و حدود 2 ماه است این کار شروع شده است و ترانشه برداری با ارتفاع عظیم انجام شده است؛ فاز دوم این محور را تا فضل آباد شروع کردیم که قرار شد زیرسازی و پل های آن را انجام دهیم و اداره راه آن را آسفالت نماید.

 

دوبانده نمودن راه بهاباد ـ درب هنز و کریم آباد

 

همچنین دوبانده نمودن راه بهاباد ـ درب هنز تا کریم آباد که واقعاً نیاز است؛ با این همه شرکت های کشاورزی، جمعیت زیادجلگه و معادن این منطقه، متأسفانه جاده ای کم عرض است که دوبانده نمودن این محور را از درب هنز شروع کردیم و تا کریم آباد در حال انجام است.

 

بهداشت و درمان شهرستان

 

وی در رابطه با بحث بهداشت و درمان گفت: نبود داروخانه شبانه روزی یکی از معظلات مهم ما بود که در سال گذشته با همکاری معاونت بهداشت و درمان دانشگاه شهید صدوقی، تنها داروخانه بهاباد شبانه روزی شد؛ همچنین یک داروخانه دیگر هم مجوز آن صادر شده است و ان شاءا... مشکل مالی آن حل شود شروع به کار خواهد نمود. 

اقبال افزود: همچنین در بیمارستان، دکتر دارو ساز نداشتیم که جذب و استخدام شده است؛ بیشتر خانه های بهداشت روستایی در سال گذشته و امسال تعمیر و بازسازی شده اند؛ اورژانس بهاباد که به صورت خیری احداث شده بود و نیمه تمام بود در حال اتمام است؛ ساختمان بهداری قدیم بازسازی شده است و در حال تکمیل است؛ شش خانه جهت پزشکان متخصص بیمارستان بهاباد در حال احداث است.

وی ادامه داد: یک کار بسیار مهم که در بحث بهداشت و درمان شهرستان بهاباد انجام شد است بحث بیمارستان بود؛ با پیگیری جدی استاندار و ریاست دانشگاه علوم پزشکی یزد و متقاعد کردن وزارت بهداشت، مجوز بیمارستان بهاباد صادر شد تا با چند پزشک متخصص فعالیت نماید؛ کارهای اصلی در این رابطه انجام شده و نیاز به اصلاحاتی در ساختمان فعلی است تا بتوان بعنوان بیمارستان از آن استفاده نمود.

اقبال افزود: پزشکان متخصص اطفال و داخلی در بیمارستان مستقر شده اند و پیگیر هستیم دکتر متخصص زنان و زایمان هم به زودی جذب و اسخدام شود؛ تاکنون نزدیک به  100 نفر از 24 ساعت تا 5 شبانه روز در بیمارستان بهاباد بستری شده اند.

 

پوشش شبکه دیجیتال صدا و سیما

 

وی در رابطه با بحث پوشش شبکه دیجیتال صدا و سیما با بیان اینکه هر شبکه دیجیتال در هر منطقه 150 میلیون تومان هزینه دارد گفت: شهر بهاباد و بسیاری از روستاها و منطقه جلگه تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار دارند؛ در آسفیچ و دهستان بنستان شبکه دیجیتال راه اندازی شد؛ امسال هم در سنجدک، بنیز و روستای اطراف آن راه اندازی شد؛ تنگل فودیج هم در دهه فجر افتتاح می شود.

 

مخابرات شهرستان

 

فرماندار بهاباد در خصوص مخابرات شهرستان گفت: باتوجه به اینکه بخشی از مناطق جدید بهاباد که توسعه پیدا کرد است نیاز به تلفن داشتند که سوئیج 400 شماره ای به مخابرات شهرستان اضافه شده است و در دهه فجر راه اندازی می شود؛ اینترنت پرسرعت 3G همراه اول هم در شهر بهاباد با اعتبار 520 میلیون تومان در دهه فجر تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 

برگزاری کنگره بین المللی علامه آخوند ملاعبدا... بهابادی

 

وی با بیان اینکه کنگره بین المللی علامه آخوند ملاعبدا... بهابادی در سال آینده برگزار خواهد شد گفت: برگزاری کنگره ملاعبدا... کار بسیار مهمی برای شهرستان است؛ متأسفانه تاکنون ما از نظر علمی و معنوی ایشان را نمی شناختیم و قدرایشان را نمی دانستیم تا اینکه مقام معظم رهبری که به یزد و از ایشان نام بردند و این جرقه ای شد تا با حضوره علمیه قم تفاهم نامه ای برای جمع آوری آثار ملاعبدا... صورت گیرد و تاکنون کارهای بسیار ارزشمندی در ایران و نجف انجام شده است.

 

آبرسانی به شهرستان بهاباد

 

اقبال در رابطه با بحث آبرسانی به شهرستان بهاباد گفت: در این رابطه کارهای بسیار خوبی انجام شده است؛ انتقال آب از یزد به بهاباد انجام شد و الآن 32 لیتر آب وارد شبکه آبرسانی بهاباد می شود و پیگیر هستیم تا در آینده آب بیشتری به شهرستان بهاباد اختصاص یابد.

 

گاز رسانی به بهاباد

 

وی در خصوص گاز رسانی به بهاباد گفت: گازرسانی به شهرستان بهاباد 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 10 میلیارد تومان توسط چادرملو و 20 میلیارد تومان آن توسط سرمایه گذار کارخانه گندله سازی تأمین شده است و مابقی آن هم با پیگیری استاندار محترم از طریق شرکت ملی گاز تأمین شده است؛ عملیات خط انتقال گاز به بهاباد به طول 80 کیلومتر آغاز شده است و در دهه فجر رسماً شروع می شود؛ شبکه داخل شهر هم بعد از تعطیلات عید شروع می شود و ان شاءا... اگر مشکل خاص مالی پیش نیاید در زمستان 96 می توانیم گاز داشته باشیم.

 

احداث کارخانه گندله سازی بهاباد

 

فرماندار بهاباد در پایان در مورد احداث کارخانه گندله سازی پنج میلیون تنی بهاباد گفت: پیگیری های متعددی به ویژه توسط استاندار محترم شده است و سرمایه گذاری خوبی پیدا شد؛ کارهای مقدماتی احداث کارخانه گندله سازی انجام شده است و عملیات احداث آن بعد از عید رسماً شروع شود؛ اگر مردم بهاباد استفاده ای از چادرملو برده باشند در بحث گندله سازی است که علاوه بر اشتغال غیر مستقیم، اشتغال مستقیم آن حدود 400 تا 500 نفر است.