ادامه راه شهدا از طریق خدمت صادقانه به مردم

ادامه راه شهدا از طریق خدمت صادقانه به مردمبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ یادواره شهدای بخش مرکزی بهاباد با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، بخشدار مرکزی، رئیس شورای اسلامی شهر، جمعی از مسئولین ادارات، خانواده های معظم شهداء، بسیجیان و اقشار مختلف مردم شهرستان بهاباد در جوار آرامگاه شهدای روستای کریم آباد بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس گفت: امروز هرچه داریم به برکت خون شهداست؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه دلاورمردی های رزمندگان اسلام و خون پاک شهدا، ثابت و استوار به حیات جاودانه خود ادامه می دهد.

"عباس اقبال" افزود: امنیتی که جمهوری اسلامی ایران را همچون یک نگین در دریای پرتلاطم حفظ کرده همه به برکت ایثار، از خود گذشتگی و خون شهداست که امروز شاخ و برگ درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از گذشته پربارتر کرده است.

وی با اشاره به مرور وصیتنامه های شهدا اظهار داشت: دو درخواست در اکثر این وصیت نامه ها مشترک است که یکی اطاعت از ولایت فقیه و دیگری حرکت در خط اسلام ناب محمدی است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز حائز اهمیت است و باید مورد توجه همه قرار گیرد بیعت با آرمان های شهدا و ادامه راه و مسیر آنان است که از طریق خدمت صادقانه به مردم شریف میسور می شود.

 

برگزاری یادواره شهدا برای اینکه است که راه را گم نکنیم

 

فرماندار بهاباد با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا بخاطر این نیست که شهدا نیازمند این یادمانها باشند بلکه برای اینکه است که راه را گم نکنیم گفت: این جلسات در حقیقت زانوزدن پیش شهیدان گلگون کفن است تا یکبار دیگر آرمان ها و اهداف آنها را مرور کنیم و در ترازوی سنجش بگذاریم که چقدر در مسیرآنها حرکت کرده ایم و اگر احیاناً از مسیر آنها زاویه گرفته ایم برگردیم.

اقبال، به سکوت برخی کشورها در پی جنایات دشمنان در سرزمین های غزه و عراق، سوریه و یمن و لبنان و فلسطین اشاره کرد و افزود: امروز وقتی مردم مظلوم و بی دفاع غزه و عراق و یمن را می کشند و آنها را بمباران می کنند صدای هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر  بیرون نمی آید و هیچ اعتراضی هم نمی کنند؛ متأسفانه پنج ماه است که مردم بی دفاع یمن زیر شدیدترین بمباران قرار دارند.

وی به جنایت گروه داعش اشاره کرد و افزود: امروز اگر داعش را در عراق سوریه و افغانستان و یمن مشاهده می کنیم به خاطر این است که استکبار این گروه را بوجود آورد و آن را تقویت می کند تا بر علیه مسلمانان وارد جنگ شود و این گروه هر جنایتی که مرتکب که شود دشمنان در آن شریک هستند.

 

حجت الاسلام مهدوی نژاد:

شهدا با رشادت هایشان در 8 سال دفاع مقدس به مردم کشور ما هویت دادند

 

رئیس هیأت انصار الحسین(ع) استان یزد گفت: ایران تنها کشوری است که علم و بیرق سیدالشهدا(ع) آزادانه و تمام و کمال در آن برپاست و این افتخار بزرگ به سبب امنیتی است که از خون شهدا در سایه حرکت در مسیر دین با رهبری ولی فقیه بدست آمده است.

"حجت الاسلام مهدوی نژاد" با بیان اینکه شهدا برای بشریت الگو محسوب می شوند گفت: شهدا زندگی حقیقی و واقعی را به انسانها یاد دادند.

وی افزود: شهدا با رشادت هایشان در 8 سال دفاع مقدس به مردم کشور ما هویت دادند، آنها با ایثارشان ارزش های اسلامی را در انقلاب جاری و تاریخ ایران را زنده کردند.

مهدوی نژاد، با تأکید بر ضرورت حفظ روحیه صبر، استقامت و ایستادگی به عنوان یکی دیگر از وظایف آحاد مردم در مقابل شهدا بیان داشت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت نیز از دیگر وظایف ما در مقابل شهدا است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش دارند که با اقدامات ضد فرهنگی جوانان را گمراه کنند، گفت: برگزاری یادواره های شهدا باعث تعظیم و تکریم خانواده های معظم شهدا، نشر و گسترش آثار به جا مانده از شهدا، انتقال فرهنگ شهادت به نسل های آینده و معرفی الگو های ایثار و پایداری به عنوان نمونه های عملی برای جامعه خواهد شد.

 

قرائت دکلمه در وصف شهدا توسط دختر شهید قاسمیان، مداحی و قرائت دعای پر فیض کمیل توسط "حاج مهدی فاطمی" معاون هماهنگی و برنامه ریزی خانه مداحان کشور از دیگر برنامه های این یادواره بود.

 

گفتنی است بخش مرکزی بهاباد 40 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.