اختصاص حدود سه میلیارد ریال برای عمران و آبادانی روستاهای ده‌عسکر، حسین‌آباد و آریج بهاباد

اختصاص حدود سه میلیارد ریال برای عمران و آبادانی روستاهای ده‌عسکر، حسین‌آباد و آریج بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد به همراه بخشدار آسفیچ و برخی از مسئولان ادارات شهرستان بهاباد، به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاهای ده‌عسکر، حسین‌آباد و آریج از توابع آسفیچ شهرستان بهاباد، از این روستاها بازدید و مسائل و مشکلات این روستاها از جمله خانه عالم، آب آشامیدنی، آب کشاورزی و مرمت جوی‌های آب کشاورزی، آسفالت و طرح هادی مطرح شد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فرماندار بهاباد در  این دیدار بر اهمیت خدمت‌رسانی به مردم در روستاها و شهرها تأکید کرد و اظهار داشت: مسئولان باید با تدبیر و تلاش، خدمت به مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند چرا که خدمت به مردم بزرگترین عبادت است.

"عباس اقبال" هدف از تشکیل جلسه در روستاها را در وهله اول دیدار با مردم و آشنا شدن بیشتر مسئولان با نقاط قوت و ضعف روستاها دانست و افزود: مدیران و مسئولان ادارات و نهادها در روستا حضور می‌یابند تا با یاری خداوند مشکلات روستائیان در توان حل شود.

وی با بیان اینکه علیرغم خدماتی که نظام جمهوری اسلامی برای آبادی روستاها کشیده، هنوز به علت شدت محرومیت روستا‌ها دارای مشکلاتی هستند.

اقبال عمده مشکلات این سه روستا را  آب آشامیدنی، آب کشاورزی، طرح هادی، ساخت خانه عالم  و مرمت جوی‌های آب کشاورزی آسفالت معابر و زمین های ورزشی دانست.

وی در ارتباط با عمران و آبادانی این سه روستا، از اختصاص مبلغ حدود سه میلیارد ریال خبر داد و گفت: این اعتبار می تواند بخشی از نیازهای مردم این روستاها را رفع نماید. 

در این جلسه که با حضور شوراها و دهیاران روستا و همچنین برخی از مردم روستا در مساجد روستا برگزار شد در مورد مشکلات و کمبودهای روستائیان بحث و تبادل نظر شد و همچنین تصمیمات ذیل گرفته شد:

روستای آریج:

کمبود آب کشاورزی روستا:  جهاد کشاورزی جهت لایروبی و کف کنی چاه اصلی و همچنین کانال سازی در روستا اقدامات لازم را انجام دهد. 

آسفالت کوچه ها، خیابان روستا و همچنین طرح هادی روستا: با توجه به اقدامات انجام شده دستگاه های متولی گزارشی از اقدامات انجام شده و در حال انجام در روستا  مطرح کردند.  

روستای حسین آباد ده عسکر: 

باز سازی استخر آب کشاورزی: دهیاری روستا برای لایروبی و آماده سازی جهت قرار دادن پلیمر در استخر توسط جهاد کشاورزی اقدام نماید. 

بازسازی و تعمیر برج روستا: مبلغ بیست میلیون ریال  در نظر گرفته شد. 

خانه عالم جهت استفاده هر سه روستا: در حد امکان خانه ای در جهت استفاده برای خانه عالم خریداری شود.