اجرای طرح لیبل گذاری تعیین جنسیت دام در کشتارگاه دام بهاباد

اجرای طرح لیبل گذاری تعیین جنسیت دام در کشتارگاه دام بهابادبه گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد مسئول شبکه دامپزشکی بهاباد گفت: لیبل به عنوان شناسنامه لاشه حاوی اطلاعاتی مانند: نام کشتارگاه، تاریخ تولید، تاریخ مصرف، شرایط نگهداری و نوع لاشه می باشد؛ که نشان دهنده کنترل کیفیت گوشت توسط دامپزشکی و تایید کننده سلامت آن می باشد.

 محمدعلی دادگرنیا با بیان اینکه این طرح با تصمیم و همکاری فرمانداری، شهرداری، صنعت، معدن و تجارت، شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت اجرا می شود، گفت: با این اقدام مردم شهرستان می توانند با اطمینان بیشتری نسبت به گذشته گوشت مورد نیاز خود را فراهم کرده و علاوه بر اطمینان از سلامت گوشت، از جنسیت گوشت خریداری شده نیز اطمینان پیدا کنند.

دادگرنیا اظهار داشت: در این طرح دام های نر اعم از سبک و سنگین با لیبل سفید و دام های ماده با لیبل قرمز رنگ از یکدیگر متمایز می شوند.

وی افزود: با عملیاتی شدن این طرح و ایجاد قابلیت شناسایی برای مشتریان، از ایجاد سوء استفاده در مراکز عرضه انواع گوشت جلوگیری و شهروندان می توانند نسبت به هزینه پرداختی در خرید گوشت اطمینان کسب کنند.

مسئول شبکه دامپزشکی بهاباد از مردم خواست از خرید هرگونه گوشت بدون مهر و لیبل دامپزشکی خودداری کرده و در صورت مشاهده لاشه فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، آنرا را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.