اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان بهاباد

اجرای صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان بهابادصبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی بهاباد به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان و جمعی از بسیجیان و خانواده معظم شهدا در محل فرماندهی انتظامی بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت و هفته نیروی انتظامی به دلاور مردان آسایش و امنیت کشور گفت: عظمت و اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون ایثار و جان فشانی نیروهای پرتلاش نظامی و انتظامی است.

عباس اقبال توسعه و پیشرفت هر جامعه را در گروی امنیت دانست و تأکید کرد: به لطف حق تعالی ایران اسلامی یکی از امن ترین کشورهای منطقه و دنیا محسوب می شود.

وی، رمز موفقیت نیروهای نظامی و انتظامی را ولایی بودن آنان عنوان و تصریح کرد: با اقتدار و صلابت نیروهای نظامی و انتظامی، هیچ قدرت چپاولگری جرأت تجاوز به خاک ایران را نخواهد داشت.

رئیس شورای تأمین شهرستان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یک نیروی مقتدر و توانمند بوده و توانسته در برقراری امنیت در کشور گام های خوبی بردارد، گفت: استقرار نظم و امنیت در جامعه، مرهون تلاش، ایثار و فداکاری نیروهای جان بر کف انتظامی است.

وی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای نظامی و انتظامی این شهرستان گفت: خوشبختانه مقایسه آمار مربوط به جرایم شهرستان در شش ماهه اول سال 93 نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته و میزان کشفیات 9 درصد افزایش و تصادفات جرحی و فوتی از 30 تا 100 درصد کاهش داشته که این نوید تلاش نیروهای انتظامی و نظامی و دستگاه های قضایی و امنیتی شهرستان می باشد که از زحمات همه آنها تشکر و قدردانی می گردد.

اقبال با بیان اینکه نیروی انتظامی مظهر اقتدار، امنیت و آرامش كشور است، گفت: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی است تا دلاورمردان این نیرو گوشه ای از خدمات خود را به نمایش بگذارند.

وی، پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی را یکی از فعالیت های نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: احساس امنیت برای شهروندان بسیار مهم و اساسی است.

فرماندار بهاباد گفت: پیشرفت های عمرانی، توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی مرهون امنیت برقرار شده از سوی نهادهای امنیتی بخصوص سبزپوشان نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینكه در طول تاریخ بشر امنیت و آرامش نیاز اساسی انسان بوده است، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت های مختلف برای حفظ اقتدار نیروی انتظامی استفاده شود چرا كه اقتدار و عزت این نیرو نعمت بزرگ امنیت را نصیب مردم خواهد كرد.

در این مراسم فرمانده انتظامی شهرستان بهاباد ضمن تقدیر و قدردانی از شرکت کنندگان در این مراسم هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و افزود:  اگر در یك جامعه امنیت نباشد رفاه، توسعه، پیشرفت و پویش درآن جامعه وجود نخواهد داشت.

سرهنگ ثقفی تصریح كرد: همان گونه كه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند امنیت اجتماعی به این معنی است كه مردم در محیط كار و زندگی خود احساس ترس و تهدید و ناامنی نكنند.

وی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی نیروی انتظامی این است كه بتواند آسایش مردم و آرامش محیط زندگی آنها را برقرار كند گفت: در شهرستان بهاباد با تلاش شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی در برقرار كردن امنیت و رفاه مردم در شهرستان با كاهش جرائم توانسته وظایف خود را به خوبی انجام دهد.

فرمانده انتظامی بهاباد اظهار كرد: در شش ماهه نخست امسال شاهد كاهش 31 درصدی سرقت، کاهش 27 درصدی جرائم و 38 درصد افزایش کشف مواد مخدر را داشتیم که این نیست جز با زحمات و تلاشهای شبانه روزی نیروهای جان برکف انتظامی شهرستان که در برقراری نظم و امنیت تلاش میکنند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر از خانواده شهید نیروی انتظامی و همچنین از بازنشستگان نیرو و سربازان کادر و وظیفه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تجلیل شد.