اجرای دقیق سرشماری فقط با همکاری عموم مردم میسر خواهد شد

اجرای دقیق سرشماری فقط با همکاری عموم مردم میسر خواهد شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه آموزشی توجیهی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 برای مسئولین روابط عمومی های ادارات و نهادها، مطلعان محلی و بهورزان شهرستان به ریاست معاون فرماندار و معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری شهرستان در  محل فرمانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری شهرستان بهاباد در این جلسه گفت: سرشماری نفوس و مسکن در  برنامه ریزی کلان کشوری، استانی و شهرستانی بسیار حائز اهمیت است به خصوص در توسعه شهرستان بهاباد که تازه تأسیس می باشد و نیاز به ارائه آمار دقیق و جامع داریم.

محمد هوشمند با بیان اینکه سرشماری یک رویداد ملی محسوب می شود گفت: اجرای دقیق سرشماری فقط با همکاری عموم مردم میسر خواهد شد و لذا جهت تعیین سرنوشت کشور شایسته مردم آمار دقیق در سرشماری ارائه دهند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به نقش مهم روابط عمومی ها در اطلاع رسانی اشاره نمود و گفت: روابط عمومی ها باید با اطلاع رسانی و تشویق مردم و همچنین فراهم نمودن زمینه مشارکت گسترده در سرشماری عمومی نفوس و مسکن، حساسیت و نگاه ویژه ای به این طرح داشته باشند.

هوشمند تصریح کرد: در مرحله اول سرشماری که به صورت اینترنتی انجام می شود باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و لذا باید باید مورد توجه ویژه همگان قرار گیرد.

وی همچنین باتوجه به اینکه بهورزان اطلاعات دقیقی از روستاها دارند گفت: جهت سرشماری در روستاها بهروزان یکی از بازوان اجرایی هستند و لذا با با شناختی و اطلاعات دقیقی که از محل خدمت خود روستاها دارند می‌توانند در سرشماری کمک زیادی داشته باشند.

در ادامه جلسه محمد حسن نظری، معاون فنی و آموزشی سرشماری شهرستان بهاباد آموزش های لازم در خصوص چگونگی اجرای اینترنتی سرشماری را ارائه نمود.

سرشماری عمومی نفوس مسکن در شهرستان بهاباد همزمان با سراسر کشور از سوم تا 24 مهر به صورت اینترنتی انجام می شود که مردم می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی  www.sarshomari95.irاین کار را انجام دهند و از 25 مهر تا 25 آبان ماموران سرشماری برای ثبت نام به خانه ها مراجعه می کنند.