اجرای برنامه های دهه فجر باید مردمی باشد و به مردم واگذار شود

اجرای برنامه های دهه فجر باید مردمی باشد و به مردم واگذار شودجلسه شورای اداری شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه، معاون فرماندار، شهردار، بخشداران بخش مرکزی و بخش آسفیچ و اعضای شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری بهاباد و به یاد شهید محمدرضا صادق زاده تشکیل شد.


فرماندار بهاباد:

اجرای برنامه های دهه فجر باید مردمی باشد و به مردم واگذار شود

فرماندار بهاباد در این جلسه با گرامی داشت ایام الله دهه فجر و تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان فداکار در حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو و با تسلیت رحلت جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار و یاورامام و رهبری به ملت عزیز ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و امام راحل (ره) اظهار داشت: ايام الله دهه فجر نقطه عطف انقلاب شكوهمند اسلامي است و این ایام هر ساله تجديد ميثاق مردم با انقلاب و آرمانهاي بلند امام راحل (ره) می باشد و لذا اين دهه براي ملت ما نسل اندر نسل فراموش ناشدني است.

عباس اقبال با اشاره به اینکه برنامه های دهه فجر باید برای نسل جوان و جوانان تبیین شود گفت: اجرای برنامه های دهه فجر باید مردمی باشد و به مردم واگذار تا با حضور جوانان و بدست آنها برگزارشود.

تاکید بر تبلیغ و فرهنگ سازی در زمینه بیمه روستایی و عشایری

عالی ترین مقام اجرائی شهرستان با توجه به حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکوی تهران بر توجه به ساخت و سازها و همچنین فرهنگ بیمه در جامعه و شهرستان تاکید کرد و گفت: مردم باید منازل، ساختمانها، اماکن تجاری، مغازه ها و ادارات را بیمه کنند تا در هنگام حوادث غیر مترقبه دچار مشکل نشوند.

وی بر فرهنگ سازی در زمینه بیمه درروستاها تاکید کرد و از دهیاران و شوراها خواست تا با استفاده از قانون بیمه اجتماعی افرادی که بیمه نیستند بیمه شوند.

اقبال بر نقش فرهنگ تقدیر و تشکر درجامعه تاکید کرد و افزود: بحث تقدیر و تشکر بسیار خوب و به جا ست زیرا یکی از نیازهای انسان نیاز به احترام است.

فرماندار بهاباد با بیان دستاوردهای ادارات در ایام دهه فجر بر اطلاع رسانی دقیق و شفاف تأکید کرد و گفت : روابط عمومی ادارات فعالیتها و عملکردهای خود را از طریق فضای مجازی، خبرگزاری ها و رسانه ها به مردم اطلاع رسانی کنند.

همه وظیفه دارند در جامعه و بین مردم روح نشاط و امید را همواره زنده و پویا نگه دارند

عباس اقبال با تأکید بر اینکه همه وظیفه دارند در جامعه و بین مردم روح نشاط و امید را همواره زنده و پویا نگه دارند گفت: هر کس با هر انگیزه ای سعی می کند موفقیت ها را نادیده بگیرد و روح امید را در مردم بکشد چه بداند و چه نداند به آرمان شهیدان خیانت کرده است؛ چرا عده ای سعی دارند بگردند و بعضی نقاط ضعف را پیدا کرده و بزرگ کنند و در کوره نامیدی و یاس بدمند؛ ما از انتقاد سازنده استقبال می کنیم اما نبایستی پیشرفت ها و موفقیت های کشور نادیده گرفته شود و مردم نسبت آینده روشن، پر نوید و بانشاط کشور ناامید شوند

اقبال ادامه داد: شما همین شهرستان را نگاه کنید و ببینید علیرغم مشکلات اعتباری شهرستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده و ما در همین سه سال گذشته چه پیشرفت هایی در زمینه های راه، گاز، آب، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعتی داشته ایم که در ابتدای دولت تصور نمی شد در عرض سه سال به این درجه از موفقیت دست پیدا کنیم.امام جمعه بهاباد خواستار انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل جوان شد/ دهه فجر یکی از ماندگارترین مقاطع تاریخ ایران است

در ادامه امام جمعه با تأکيد بر گراميداشت دهه مبارک فجر خواستار انتقال ارزش هاي انقلاب اسلامي به نسل جوان شد و در اين ارتباط افزود: دهه فجر حاصل مجاهدته اي ساليان متمادي حضرت امام(ره) و مسلمانان معتقد است؛ لذا بايد اين ارزشها به نسل جوان به بهترين شيوه ها منتقل شود و مسئولين بايد تلاش کنند خدمات انقلاب را براي مردم بازگو کرده و موجبات اميد آفريني را در مردم زنده کنند.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای بازخوانی ارزش ها و آرمان های انقلابی است؛ جوانانی که شاید کمتر با حال و هوای پیروزی انقلاب آشنایی دارند، در این ایام باید فرصتی برای آنان فراهم کرد تا بدانند این انقلاب چگونه به پیروزی رسید و رسالتش چیست

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه از ایام الله دهه فجر باید برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کردگفت: ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر یکی از ماندگارترین مقاطع تاریخ ایران است گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران حیاتی دوباره یافت و از زیر یوغ استعمار جهان  خواران خارج شد.

 

دبیر ستاد دهه فجر شهرستان بهاباد:

دهه فجر فرصت ارزشمندی است که ظرفیت های فرهنگی و هنری مبتکرانه در شهرستان به کار گرفته شود

در ادامه این جلسه دبیر ستاد دهه فجر شهرستان بهاباد با بیان اینکه در سال گذشته در سطح شهرستان بیش از 100 برنامه در دهه فجر برگزار شد گفت: برنامه های دهه فجر باید با شکوه برگزارشود.

حسین زینلی افزود: تمامی نهادها و دستگاه های اداری شهرستان در هر چه باشکوه تر برگزاری جشن ها و برنامه های دهه فجر همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 18 کمیته فعال در ستاد دهه فجر شهرستان بهاباد در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: دهه فجر فرصت ارزشمندی است که ظرفیت های فرهنگی و هنری مبتکرانه در شهرستان به کار گرفته شود و هر سال بهتر از سال گذشته با شناسایی نقاط قوت و ضعف مسئولان سابق ستاد دهه فجر برنامه های جذابی ارائه شود و حال و هوای انقلاب در روزهای نخستین انقلاب به نسل جدید انتقال یابد.

در پایان اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود جهت بهتر برگزار کردن این دهه مبارک در شهرستان پرداختند.

همچنین در این جلسه از خانواده شهید محمدرضا صادق زاده و مدیر عامل شرکت ایساتیس صنعت بهاباد جناب کاظم مهدیزاده به خاطر کمک به ورزش شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.