آب انتقالی به استان یزد وارد شهرستان بهاباد شد

آب انتقالی به استان یزد وارد شهرستان بهاباد شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد ضمن اعلام این خبر و با تشکر از پیگیری های استاندار محترم، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرعامل آبفای استان، مدیرعامل سنگ آهن مرکزی و همکاری وزارت نیرو گفت: آب انتقالی به استان یزد وارد آخرین مخزن بین راهی در نزدیکی روستای پرک شده است که با توجه به نو بودن ایستگاهها، منابع ذخیره و خط انتقال، پس از شستشوی خط وارد منبع 5 هزار متر مکعبی شهرستان خواهد شد.

"عباس اقبال" با بیان اینکه این پروسه طی چند روز انجام خواهد شد گفت: انشاا... چنانچه مشکل خاصی نباشد، این آب بعد از انجام آزمایش و کلر زنی وارد شبکه آبرسانی شهر بهاباد خواهد شد.

وی تصریح کرد: میزان این انتقال آب 30 لیتر بر ثانیه با حجمی معادل 2592 مترمكعب در شبانه روز می باشد که با اختلاط آب استحصالی از چاههای آب آشامیدنی بهاباد، بخشی از آب مورد نیاز شهر و روستاهای جلگه را برای مصارف شرب، بهداشت و صنعت تأمین خواهد نمود.

اقبال گفت: طول خط آب انتقالی به شهرستان بهاباد 78 کیلومتر و دارای 4 ایستگاه پمپاژ و هرکدام شامل سه دستگاه پمپ با توانایی پمپاژ 46 لیتر بر ثانیه، 5 مخزن بین راهی از نوع آهن و شیشه با ظرفیت 200 متر مکعب، یک مخزن بتنی بین راهی با ظرفیت 1000متر مکعب، یک مخزن بتنی انتهایی در شهر بهاباد با ظرفیت 5 هزار متر مکعب، 32 کیلومتر خط انتقال برق و همچنین جاده دسترسی به طول 78 كیلومتر می باشد.

وی افزود: این پروژه از شهریورماه سال 89 شروع شده است و تاکنون برای اجرای آن حدود 250 میلیارد ریال هزینه شده است.

لازم به ذکر است در حال حاضر آب شرب شهرستان بهاباد از 3 حلقه چاه آب تأمین و مردم آب شیرین مصرفی خود را از طریق 2 دستگاه آب شیرین کن تهیه می کنند.