منطقه شکار ممنوع "کم کی" بهاباد به پناهگاه حیات وحش ارتقاء می یابد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد؛ در دیدار فرماندار بهاباد، معاون برنامه ریزی و‌ هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، رئیس و اعضای شورای شهر بهاباد و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهاباد با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، دغدغه های زیست محیطی و درخواست مسئولان شهرستان از اداره کل حفاظت محیط زیست طرح و بررسی شد.

فرماندار بهاباد و اعضای شورای اسلامی شهر بهاباد در این دیدار مسائل زیست محیطی شهرستان از جمله ارتقای منطقه شکار ممنوع کم کی، کمبود نیروی انسانی در حوزه محیط زیست شهرستان، زیست بوم های متنوع و پتانسیل شهرستان در زمینه جذب گردشگران طبیعت را بیان نمودند.

"محمدمهدی خانی زاده" در ادامه از مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان برای سفر به شهرستان بهاباد و بازدید از جاذبه های طبیعی و گردشگری دعوت نمود.

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان یزد در این نشست ضمن تشکر از حضور فرماندار و رئیس و اعضای شورای شهر بهاباد گفت: خوشبختانه زیستگاه های شهرستان بهاباد یکی از مناطق بکر استان است و تنوع گونه های حیات وحش در منطقه و زیستگاه های بکر این شهرستان که یکی از بهترین زیستگاههای گونه كمیاب و ارزشمند یوزپلنگ آسیایی به شمار می رود، موید این امر می باشد.

"نیره پورملائی" افزود: مناطق تحت مدیریت شهرستان بهاباد قابلیت این را دارد که ارتقا سطح حفاظتی داشته باشد و خوشبختانه این موضوع در حال تأیید نهایی در شورای عالی محیط زیست است و ارتقا دو درجه ای از شکار ممنوع "کم کی" به پناهگاه حیات وحش اتفاق خوبی است که در این شهرستان رقم خواهد خورد.