مراسم سپاس از معلم در بهاباد برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز سه شنبه 11 اردیبهشت97 به مناسبت گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم، مراسم سپاس معلم با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین، فرهنگیان و دانش آموزان در محل دبستان سمیه بهاباد برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد:

معلمان باید هم معلم آموزشی و هم پرورشی باشند/ شهید مطهری الگوی پاسخ به شبهات/نهج البلاغه کلید حل همه مشکلات است

 

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک روز معلم و تقدیر و تشکر از زحمات معلمان گفت: خدمت کردن در شغل معلمی که شغل انبیاء الهی است یک توفیق الهی می باشد و چه افتخاری برای معلمان از این بالاتر که در شغل شریف خود و در رسالت والایی که بر دوش دارند در راستای حرکت انبیاء و اولیای خداوند قرار می گیرند.

 

"محمدمهدی خانی زاده" با بیان اینکه در مکتب ما، پیامبر اسلام اولین معلم و اولین شاگرد حضرت علی(ع) هستند گفت: اگر سیره حضرت علی(ع) را بشناسیم و به دانش آموزان بیاموزیم و در زندگی خود بکار ببریم دیگر نیازی به چیزی دیگری نداریم.

 

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ خواندن و یادگیری نهج البلاغه به دانش آموزان گفت: نهج البلاغه کلید حل مشکلات است؛ هیچ مشکلی نیست که راه حل آن در نهج البلاغه نباشد؛ اگر سیره حضرت علی(ع) را در نظر بگیریم می توانیم در برابر تمام هجمه ها و حرف های غیر منصفانه ای که وارد می شود ایستادگی کنیم.

 

وی ادامه داد: امام علی(ع) همواره در مورد احترام معلم و آموزگار سفارش و دیگران را به ارزش و اهمیت احترام نمودن به آموزگاران متوجه می ساخت تا جایى كه خود همیشه مى فرمود كسی كه به من یک كلمه بیاموزد تا پایان عمر غلام و بنده او خواهم بود.

 

وی تصریح کرد: حضرت علی(ع) با آن دریاى علم و دانش كه داشت وقتی معلم می شود که حضرت زینب(س) را تربیت می کند و اسوه صبر، مقاومت و ایثار را تربیت می کند.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه معلمان باید هم معلم آموزشی و هم پرورشی باشند تا تربیت اسلامی و دینی داشته باشند گفت: آموزش در کنار پرورش قرار دارد؛ در مدارس همانطور که به آموزش متمرکز شده، مباحث تربیتی و پرورشی از طریق بیان نکات کلیدی مورد توجه قرار گیرد.

 

"محمد مهدی خانی زاده" شهید مطهری را الگوی پاسخ به شبهات دانست و گفت: شهید مطهری با ایفای نقش معلمی، از خودگذشگی کرد و آمد در دانشگاه تا شبهات را جواب دهد و برمبنای آن دارو تجویز کند؛ حتی شبهاتی که در این روزها مطرح می شود شهید مطهری در دوران خود پاسخ داده است.

 

وی تصریح کرد: باید متخلقانه اخلاق اسلامی را باور کنیم و به آن عمل کنیم و از شهید مطهری بیاموزیم که چگونه علم اندوزی کنیم.

 

 

مدیر آموزش و پرورش بهاباد:

معلم سعادت جامعه را تأمین می کند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد هم در این مراسم به بیان مقام و ارزش معلم پرداخت و گفت: معلمی عشق، محبت و ایثار است و بهترین لحظات زندگی خود را برای دانش آموزان گذاشته اند.

 

"حسن عبدالهیان" ادامه داد: همه ما باید قدردان زحمات معلمان باشیم و فقط یک روز را به عنوان روز معلم ندانیم بلکه همه روزها روز تجلیل از مقام معلم باشد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند همه دستگاه ها موظف هستند که از آموزش و پرورش حمایت کنند و قدر معلم را بدانند.

 

وی با اظهار اینکه سعادت و شقاوت جامعه در دست معلم است گفت: معلم هست که سعادت جامعه را تأمین می کند و جامعه ای که قدردان زحمات معلم نباشد آن جامعه، جامعه مرده است.

 

اجرای سرود، دکلمه و تجلیل از معلمان شاغل و بازنشسته با اهداء لوح سپاس و شاخه گل توسط فرماندار و مسئولین از دیگر برنامه های این مراسم بود.