روستایی بودن نیمی از هویت اغلب ما ایرانیان است


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در پیامی روز ملی "روستا و عشایر" را تبریک گفت.

 

متن پیام "محمدمهدی خانی زاده" بدین شرح است:


 

"بسم الله الرحمن الرحیم"

پانزدهم مهرماه روز "روستا و عشایر" یادآور سخت کوشی زنان و مردان روستایی است؛ پدران و مادرانی که با اندک داشته ها، برای حفظ زیبایی و آبادانی روستاها می کوشند و از آنها می توان به عنوان الگویی برای خودکفایی، خودساختگی و صفا و صمیمیت نام برد.

روستایی بودن نیمی از هویت اغلب ما ایرانیان است و نمی توان به آن بی توجه ماند؛ با آنکه خشکسالی و مهاجرت ها، سبک زندگی روستایی را دگرگون ساخته و زندگی مدرن به توقعات جدید دامن می زند، امّا زندگی و حیات در روستاها جریان دارد.

بحمدالله در سایه دولت تدبیر و امید و توجه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، روستاها بالاخص روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان بهاباد در کانون سیاست ها و توجه مدیران و متولیان قرار گرفت و حیات دوباره ای به زندگی روستایی بخشید و به درستی گفته شد که دست یابی به توسعه پایدار، از آبادانی و رونق روستاها می گذرد.

بی تردید تلاش های بدون چشم داشت و شبانه روزی دهیاران و شوراهای اسلامی، مهر تأییدی بر رضایتمندی مردم از سیاست های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ماندگاری در روستاها را بیش از گذشته تضمین می نماید.

اینجانب ضمن تبریک این روز به روستائیان سخت کوش، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها، امیدوارم با ایجاد انگیزه و فراهم نمودن امکانات و زیرساخت های مناسب، شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا و بازیافتن اهمیت بنیادین روستاها باشیم.

97/7/15