جلسه کمیته علمی کنگره بزرگداشت علامه آخوند ملاعبدالله بهابادی برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کمیته علمی کنگره بزرگداشت علامه آخوند ملاعبدالله بهابادی صبح امروز پنجشنبه 8 آذر97 با حضور احمد ترحمی، عباس اقبال و محمدمهدی خانی زاده فرماندار بهاباد در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه در خصوص برگزاری جلسه با شخصیت ها و مراکز مرتبط جهت جمع آوری آثار مرتبط با علامه آخوند ملاعبدالله بهابادی، تهیه آرشیو نسخ خطی، مقالات و پژوهش های انجام شده و چاپ دو کتاب دیگر از ایشان از برخی مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

"محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد در این جلسه از تهیه طرح جامع ساماندهی بقعه علامه آخوند ملاعبدالله بهابادی خبر داد و گفت: در مرحله اول این طرح، محوطه بیرونی و فضای سبز اجرا خواهد شد تا از این مکان هم بتوان به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی استفاده نمود.

تاکنون یک جلد کتاب از آثار علامه آخوند ملاعبدالله بهابادی با عنوان "درة المعانی" و پنج جلد کتاب در زمینه شناسایی و معرفی این شخصیت دینی و علمی به چاپ رسید است؛ همچنین دو‌جلد دیگر از آثار ایشان با عنوان التشکیک و ارشاد الاذهان آماده چاپ می باشد.

گفتنی است باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده، این کنگره زمانی برگزار خواهد شد که فعالیت های علمی و پژوهشی جهت گردآوری یک مجموعه ای ارزشمند از آثار ایشان انجام شده باشد.