جلسه شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه(CBR) بخش آسفیچ برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی بخشداری آسفیچ؛ صبح امروز مورخ 27 شهریور 97 جلسه شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه با حضور بخشدار آسفیچ، رئیس اداره بهزیستی شهرستان،اعضای شورای اسلامی و دهیار آسفیچ در محل بخشداری برگزار شد.

 

بخشدار آسفیچ  گفت: باید برنامه ریزی شود تا در جلسه ایی با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها بتوانیم برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR را در روستاها اجرا کنیم.

"محمدباقری"با ابراز خرسندی از آغاز اجرای این طرح افزود: ان شاءالله با همکاری هم بتوانیم خدماتی به معلولین روستاها بخش را انجام دهیم.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهاباد هدف از برگزاری این جلسه را اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR در مناطق روستایی بخش آسفیچ از طریق واگذاری به انجمن ها و موسسات غیر دولتی عنوان کرد.
"علی اصغر پاک نهاد" ضمن تأکید بر ارائه خدمات توانبخشی و حمایتی به معلولین ساکن روستاهای بخش،توضیحات کاملی در زمینه اجرای این طرح و تشکیل شوراهای CBR ارائه نمود.

وی گفت: در برنامه های توانبخشی تعدادی کارشناس تسهیل گر میانی و محلی مانند حلقه واسط بهزیستی با شوراها و دهیاران و بهورز روستا عمل می کنند و ضمن شناسایی معلولان و نیاز سنجی، در صورت نیاز به ارجاع به اداره بهزیستی شهرستان معرفی می گردند.