برگزاری جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات شهرستان بهاباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز دوشنبه 4 تیرماه 97 جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل استاندارد استان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد با اشاره به شعار سال و لزوم حمایت از کالای ایرانی گفت: باید با نظارت و بازرسی های که انجام می شود بتوان تولیداتی که روانه بازار می شود و توسط اصناف در اختیار مردم قرار می گیرد از لحاظ استاندارد بودن مورد توجه قرار گیرد.

"محمدمهدی خانی زاده" با بیان اینکه در شهرستان نیاز بیشتری به نظارت اداره استاندارد احساس می شود خواستار بازرسی های مدام از اصناف شد و گفت: بازدیدها و بازرسی های سرزده هم صورت گیرد و صرف داشتن استاندارد نباشد.

وی باتوجه به لزوم رعایت حقوق مصرف کنندگان تصریح کرد: استاندارد سازی و ارائه کالا و خدمات استاندارد به مردم یکی از مصادیق رعایت حقوق شهروندی است و لذا اداره استاندارد باید با اطلاع رسانی درست، مصرف کنندگان را به حقوق خود از یک کالای استاندارد واقف سازند.

 

مدیرکل استاندارد در این جلسه گزارشی از مسائل و مشکلات موجود در استاندارد شهرستان بهاباد ارائه نمود و گفت: تاکنون دو واحد صنعتی در شهرستان استاندارد را دریافت نموده و دو واحد صنعتی دیگر هم با اقداماتی که انجام داده اند از جمله کارخانه کیمیاداران کویر در آستانه اخذ استاندارد می باشند.

"محمد حسین ماجدی" با بیان اینکه کارگاه های تیرچه بلوک مشمول استاندارد سازی اجباری می باشند خواستار همکاری فرمانداری، اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق صناف شهرستان با اداره کل استاندارد شد و گفت: متأسفانه هیچکدام از واحدهای تیرچه و بلوک شهرستان بهاباد به سمت استاندارد سازی نیامده اند که امیدواریم با راهنمایی لازم بتوانند کیفیت محصولات را به سطح استاندارد برسانند.

وی جهت ترویج فرهنگ استاندارد در شهرستان گفت: در صورت همکاری آموزش و پرورش این آمادگی را داریم تا با آموزش های لازم به معلمین بتوان در خصوص ضرورت استاندارد بودن کالاها و حقوق مصرف کنندگان مطالبی به دانش آموزان ارائه گردد.

 

استاندارد بودن کپسول های آتش نشانی در دستگاه های دولتی و مراکز عمومی، بررسی کیفیت آرد نانوایی ها، کالیبره کردن ترازوهای اصناف سطح شهر و استاندارد سازی آسانسورها از دیگر مباحث مطرح شده بود که مصوب شد بزودی در شهرستان بهاباد اجرا شود.