استاندار یزد خواستار توجه و حضور بیشتر مسئولین استانی در مناطق دورافتاده استان شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ استاندار یزد در بیست و سومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان عصر دوشنبه 21 اسفند96 در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد باتوجه به اینکه برخی از مشکلات شرکت ها و کارخانه ها در مورد تخصیص آب بود گفت: وقتی صنایع در یک منطقه ایجاد می شود نباید با وجود آمدن یک مشکل آن را جمع نمود بلکه باید تدبیر و راه حلی برای رفع آن اندیشیده شود؛ صنعتی که آب می خواهد و مجوز آن هم صادر شده باید برای تهیه آب مورد نیاز آن اقدام نمود.

 

"محمود زمانی قمی" در خصوص تعریف شهرک صنعتی در شهرستان بهاباد باتوجه به اتصال شهرستان به شبکه گاز گفت: با آمدن گاز به شهرستان بهاباد شرایط سرمایه گذاری در شهرستان تغییر کرد و موجب ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در این شهرستان می شود؛ در صورتی که سرمایه گذار بخش خصوصی بخواهد شهرک ایجاد کند ما مجوز احداث شهرک صنعتی را خواهیم داد.

 

وی با بیان اینکه شهرستان بهاباد حتی المقدر به دنبال سرمایه گذار باشد تصریح کرد: اگر تفاوت چشمگیر بین الآن و ماه های آینده برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان دیدیم، نشان دهند نیاز شهرستان به شهرک صنعتی است که ما هم مجوز احدث شهرک را خواهم گرفت.

 

زمانی قمی خواستار تلاش و توجه بیشتر مدیران کل ادارات استان و مسئولین استانی به مناطقی که در فاصله دورتری از مرکز استان قرار دارند شد و گفت: هر اندازه که با مناطق توسعه یافته فاصله داریم باید بیشتر در مناطق توسعه نیافته حضور یابیم؛ خانواده دولت موظف است که این کار را انجام و گزارش را به بنده بدهند که چقدر سرکشی می کنند.

 

وی باتوجه به نظرات مطرح شده توسط امام جمعه بهاباد در خصوص تربیت نیروی انسانی متناسب با نیازهای شهرستان گفت: راه های روشنی توسط حجة الاسلام بشکانی ارائه شد؛ اگر نیروهای محلی، مهارت و تخصص لازم را برای شغل هایی که در شهرستان ایجاد می شود نداشته باشند، کارهای تخصصی به مهاجرین واگذار می شود.

 

رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان تصریح کرد: آمدن مهاجرین به این شهرستان، هم سیستم خودکنترلی درون نظام اجتماعی را مختل می کند و هم تحصیل کرده هایی که مدرک تحصیلی آنها متناسب با نیاز شغل ایجاد شده نیست به خیل بیکاران می پیوندند.

 

زمانی قمی از دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خواست با کمک فنی و حرفه ای طرحی تهیه کنند تا مهارت ها باتوجه به زمینه های شغلی و حرفه هایی که در این شهرستان وجود دارد آموزش داده شود.

 

وی با تأکید بر حمایت از سرمایه گذاران گفت: ما باید تسهیل گر و هدایت گر باشیم؛ برای برون رفت از مشکل بیکاری راهی جز توجه و واگذاری امور به بخش خصوصی نداریم.