« بازگشت

جلسه ستاد بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر و سالگرد ارتحال امام(ره) برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر و سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد با حضور فرماندار، امام جمعه موقت شهرستان و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن بیان مطالبی در خصوص فتح خرمشهر یکی از مهمترین عوامل این پیروزی را ایمان امام و رزمندگان به قدرت خدا برشمرد و با تأکید بر تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و رزمندگانی که در عملیات بیت المقدس حضور داشتند گفت: اگر ایمان آنها به قدرت خدا و لزوم ایستادگی در مقابل دشمن نبود امکان اینکه در جنگ پیروز شویم نبود.

وی فتح خرمشهر را نماد قدرت و صلابت ایران و نقطه عطف  جنگ دانست و افزود: اکنون نیز وظیفه ما مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمنان است و باید این عزم  و ایمان و اخلاص را داشته باشیم تا بتوانیم دشمن را در برابر خواسته های بحق ملت ایران تسلیم کنیم.  

آقای اقبال در بخش دیگری از سخنان خود به بیان شخصیت امام خمینی(ره) پرداخت و با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) اظهار داشت: امام(ره) تمام وجود خود را وقف اسلام نمود و عظمتی به ملت ایران و سایر ملت های مظلوم داد که باورشان شد قدرت ابرقدرتها پوشالی و خون بر شمشیر پیروز است.  

وی قیام 15 خرداد را نمونه ای از ولایت پذیری مردم دانست که در این مدت بارها به اثبات رسانده اند.

فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه معادل ظرفیت 5 دستگاه اتوبوس به شهرستان بهاباد جهت اعزام به مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) در تهران اختصاص داده شده است گفت: انشاا... کل این سهمیه به زیارت مرقد امام اعزام خواهند شد.

وی بر اجرای برنامه های كیفی و مردمی مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام(ره) در شهرستان تأكید كرد و افزود: همه ادارات و نهاد های دولتی و سازمانها باید برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام(ره) با ستاد و كمیته های برگزاری مراسم همكاری داشته باشند.

امام جمعه موقت بهاباد نیز با اشاره به اینکه که ما امام راحل را هنوز آنقدر که باید بشناسیم نشناخته ایم گفت: فقط گرفتن مراسم و اعزام به تهران نباید مد نظر باشد بلکه باید در کنار آن نیز افکار، اندیشه و شخصیت امام بویژه برای نسل جدید تبیین شود.

حجت الاسلام محمد علی اخوان افزود: مجالسی که بدین مناسبت برگزار می شود باید در شأن امام راحل و با حضور کلیه هیأت های مذهبی برگزار شود.

در ادامه جلسه اعضای ستاد به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری هرچه باشکوه تر سالروز آزادی خرمشهر و بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام(ره) پرداختند.

دیدار با خانواده شهدا و رزمندگان عملیات بیت المقدس - برگزاری مراسم های مختلف به مناسبت سوم خرداد و سالگرد ارتحال امام در مرکز شهرستان و بخش های مرکزی و آسفیچ و همچنین تشکیل کمیته پشتیبانی و نظارت - کمیته روحانیون - کمیته فرهنگی، اطلاع رسانی و فضاسازی - کمیته جوانان و کمیته اعزام و نیز اعلام برنامه های این کمیته ها جهت سالگرد ارتحال امام(ره) از مصوبات این جلسه بود.

آدرس کوتاه :