« بازگشت

جلسه انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان بهاباد برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ این جلسه به ریاست فرماندار و اعضای انجمن كتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار بهاباد بااشاره به اینکه امروزه اینترنت و سایر وسایل ارتباطی زمینه لازم جهت دسترسی به برخی از اطلاعات مورد نیاز افراد را فراهم می کند گفت: هنوز كتابخانه ها نقش مهمی در توسعه و تحقیقات مورد نیاز افراد دارند و بر تشویق و جذب دانش آموزان برای کتابخوانی و مراجعه به کتابخانه ها تأکید نمود.

آقای عباس اقبال ادامه داد: باید با تشویق و ترغیب جهت جذب کتابخوان و گسترش فرهنگ کتابخوانی اقدام نمود.

وی همچنین بر بهبود کیفی و کمی کتابخانه ها و افزایش تعداد کتابخانه ها تأکید نمود و افزود: کتابخانه ها در روستاها کم است و باید با همکاری و پیگیری شوراها و دهیاری ها و حتی کمک مردم با همکاری مدیریت امور کتابخانه های شهرستان این کتابخانه ها تأسیس شود.

در ادامه جلسه مسئول اداره کتابخانه های عمومی بهاباد گزارشی از برنامه های انجام شده ارائه نمود و گفت: در 3 کتابخانه شهری تعداد 51014 جلد کتاب وجود دارد که به ازای هر نفر 5 / 3 جلد کتاب وجود دارد که در این زمینه رتبه اول را در کشور داریم.

خانم رضوی گفت: ظرفیت مخزن کتاب در کتابخانه های شهرستان در حال پر شدن است و در آینده با مشکل تزریق کتاب جدید مواجه خواهیم شد.

وی در ادامه ضمن بیان تراز مالی سال 92 هزینه ها و پیش بینی بودجه برای سال 93 را ارائه نمود.

تشکیل جلسه با شورای اسلامی بخش مرکزی جهت تأسیس کتابخانه در آن بخش و ارئه طرح های پیشنهادی اعضا در جلسه آینده از مصوبات این جلسه بود.

آدرس کوتاه :