برگزاری جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بهاباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد این جلسه با حضور مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد، امام جمعه، فرماندار و مسئولان ادارات شهرستان برگزار شد.

فرماندار بهاباد در ابتدای جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ستاد بازسازی عتبات عالیات، با اشاره به فرصت بوجود آمده جهت بازسازی قبور ائمه اطهار بر لزوم اتخاذ راهکارها و برنامه های جدید و ایجاد هماهنگی بیشتر برای جلب مشارکت های مردمی تأکید نمود.

آقای عباس اقبال افزود: ستاد باید بین مردم برود و با روش های زیبا و ایجاد انگیزه در مردم نسبت به جمع آوری کمک های آنها اقدام نماید.

حجت الاسلام دهقانی امام جمعه معزز بهاباد گفت: هدف این ستاد قبور ائمه اطهار است و باید طوری عمل کنیم که جزء شیعیان واقعی اهل بیت باشیم.

ایشان افزودند: آن صحن و سراها باید چنان مجلل باشد که در شأن ائمه باشد و در این خصوص همت همگانی را می طلبد و هرکس هر توانی دارد انجام دهد.

در ادامه مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفت: صدام جنایات بسیاری در حق شیعیان و حرم ائمه اطهار در عراق مرتکب و به برکت خون مطهر شهدا راه کربلا بعد از 40 سال باز شد.

حجت الاسلام سید حبیب الله میرخلیلی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته گفت: در حال حاضر به منظور ساماندهی و توسعه حرم مطهر حضرت امام علی(ع) پروژه ساخت و احداث صحن حضرت زهرا(س) در حال انجام است که برای تحقق این امر نیاز به همراهی تمامی ارادتمندان و عاشقان اهل بیت(ع) است.

ایشان افزودند: قرار بر این شد که 200 متر از صحن حضرت زهرا(س) برای بهاباد اختصاص داده شود و سند رسمی آن هم برای این شهرستان صادر خواهد شد.

وی گفت: هزینه ساخت هر متر این صحن 5 میلیون تومان می باشد و هزینه ساخت 200 متر در نظر گرفته شده برای این شهرستان یک میلیارد تومان می شود.  

میرخلیلی افزود: هیچ کدام از این اقدامات انجام نمی‌شود مگر با حمایت مردم و برای تکمیل پروژه‌ها به کمک‌های مردمی نیازمندیم.

در ادامه جلسه مسئول ستاد بازسازی شهرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته را بیان نمودند.